środa, 20 styczeń 2021

Oliwa magnezowa

Czy wiesz o tym, że wcieranie oliwy magnezowej w skórę lub masaż z użyciem tej oliwy łagodzi przewlekłe stany bólowe, rozluźnia mięśnie, likwiduje skurcze, poprawia jakość snu i obniża wydzielanie kortyzolu ? (hormonu wydzielającego się w sytuacji stresowej)


Kortyzol tłumi układ immunologiczny, co prowadzi m.in. do depresji, stresu, nowotworów i zgonów.Prosty przepis na oliwę magnezową

Potrzebujesz:


Chlorek magnezu
ciepłą wodę
pojemnik szklany

Proporcje:

W zależności, jaki roztwór zamierzamy osiągnąć. Ja zastosowałam 3/4 chlorku magnezu w postaci płatków oraz 1/4 ciepłej wody.

 

Wykonanie:

Wlej ciepłą wodę do chlorku magnezu i porządnie wymieszaj. Ja ułatwiłam sobie to zadanie wkładając do roztworu 2 szklane kuleczki.Czy stężenie roztworu oliwy ma znaczenie?Tak. Im bardziej oliwa jest stężona tym jest mocniejsza w działaniu i ma bardziej tłustą konsystencję.

Nie mniej jednak dla osób z dużymi niedoborami magnezu polecam zrobienie na początek roztworu 1:1 lub 1:2, (zawsze można dosypać chlorku magnezu) ze względu na nieprzyjemne szczypanie skóry.
Szczypanie skóry po pewnym czasie ustaje, ale jest naprawdę nieprzyjemne. Po kilku dniach lub ok. tygodnia skóra już najczęściej nie reaguje tak boleśnie (jest to związane z uzupełnieniem niedoborów magnezu).


Jak stosować oliwę


Można stosować do masażu całego ciała lub miejscowo.

Miejscowo najlepiej wsmarowywać oliwę na rozgrzane ciało (np. po kąpieli) w miejsca o najlepszej wchłanialności, czyli pod pachami, w pachwinach, wewnętrznych częściach ud, pod kolanami i na stopy.

Uwagi !

Oliwa w zależności od stężenia pozostawia na skórze cienką tłustą warstwę. Nie jest to jednak typowy olejek i nie brudzi ubrań. Nie mniej jednak po posmarowaniu skóry, należy odczekać parę minut, aż oliwa się wchłonie.PrzeciwwskazaniaAbsolutnie nie można smarować oliwą magnezową na obdartą i zraniona skórę, chyba że ktoś lubi cierpieć ;)
Również bardzo bolesne jest posmarowanie skóry w miejscu po świeżo wykonanej depilacji.

Należy  pamiętać, że magnez jest termicznie bardzo zimny, o czym się przekonasz, kiedy wlejesz ciepłą wodę do chlorku magnezu  (natychmiast się schłodzi).
Ta informacja jest szczególnie istotna dla osób bardzo wychłodzonych z zimnymi stopami i dłońmi. Takie osoby powinni zachować szczególną ostrożność w stosowaniu magnezu.

Każdy artykuł pisany jest z intencją niesienia pomocy tym którzy tracą nadzieję. Zajmujemy się tematyką, która odkrywa to, co potrzeba, aby ludzie odzyskali zdrowie, radość i nadzieję w dobro i miłość, która płynie z drugiego człowieka.