czwartek, 21 styczeń 2021

Cynamonowa pasta do zębów z ksylitolem

Ta pasta do zębów ma właściwości wybielające, działa również przeciwzapalnie, a to dlatego, że w składzie znajdziemy cynamon i olejek cynamonowy.

O dobroczynnym działaniu cynamonu możesz się dowiedzieć z artykułu  Cynamon dla zdrowia i urody . A teraz zrób sobie pastę do zębów, która nie tylko wzmocni zęby, ale  będzie działała przeciw niekorzystnym bakteriom bytującym w jamie ustnej.

Ta pasta to świetna propozycja dla dzieci, ponieważ ma przyjemny słono słodko cynamonowy smak. A więc..............do dzieła :)Co potrzebujesz:
1. 4 łyżeczki węglanu wapnia w proszku- działa na zęby mineralizująco i wybielająco
2. 2 łyżeczki oleju kokosowego tłoczonego na zimno – powoduje lekkie pienienie się pasty, wzmacnia zęby, ma działanie wybielające i antybakteryjne
3. 2 łyżeczki uwodornionej krzemionki – wzmacniająca, wybielająca, usuwa toksyny
4. 1 łyżeczka ksylitolu, hamuje rozwój Streptococcus mutant bakterii w przyczyniającej się do rozwoju próchnicy
5. 1 łyżeczka soli himalajskiej – antybakteryjna, detoksykuje, mineralizuje
6. 1 łyżeczka zmielonego cynamonu
7. 3 krople olejku cynamonowego- antybakteryjny, antyseptyczny,
8. trochę wody w razie potrzeby
9. blender
10.naczynie
11. słoik, puste opakowanie po paście do zębów lub strzykawka 50 ml.
 

Wykonanie:

W naczyniu zmieszaj blenderem węglan wapnia, olej kokosowy, zmielony cynamon, zmieloną sól i ksylitol. Dodaj, krzemionkę. Jeżeli masa jest za gęsta, możesz ją rozrzedzić dodając odrobinę wody. Na koniec dodaj olejek cynamonowy. Pastę przechowuj w szczelnie zamkniętym słoiczku lub w strzykawce. Możesz też wcisnąć pastę do pustego opakowania po innej paście do zębów np. za pomocą woreczka do mrożonek. Włóż pastę do woreczka, zrób maleńki otwór w rogu woreczka i wciśnij zawartość woreczka do tubki.


UWAGI
Należy uwzględnić indywidualną wrażliwość na odbiór smakowy olejku cynamonowego.

Pasta gęstnieje po czasie dlatego należy to uwzględnić dodając wodę.

Każdy artykuł pisany jest z intencją niesienia pomocy tym którzy tracą nadzieję. Zajmujemy się tematyką, która odkrywa to, co potrzeba, aby ludzie odzyskali zdrowie, radość i nadzieję w dobro i miłość, która płynie z drugiego człowieka.