czwartek, 21 styczeń 2021

Karmnik z orzecha kokosowego

Są dni, kiedy mamy ochotę na świeżą niepasteryzowaną wodę z kokosa lub świeży miąższ kokosowego orzecha. Właśnie w takie dni jest okazja, aby zużyć wszystko z orzecha kokosowego.

Zdrową wodę tzw. mleko kokosowe, miąższ i skorupkę.
Dzisiaj propozycja wykorzystania skorupki z kokosa jako karmnik dla ptaków.
Potrzebujesz:


Skorupę orzecha kokosowego przeciętego na pół


Sznurek


Wiertarkę


Entuzjazm i oczywiście ziarno dla ptaków.Sposób wykonania:


Orzech należy przepołowić jak na fotografii (obecnie można już kupić naciętego orzecha kokosowego i wystarczy po wypiciu wody z wnętrza orzecha, mocno uderzyć np. tasakiem a kokos będzie idealnie przepołowiony.


Następnie wydrążyć miąższ- polecamy zrobienie pysznych kulek kokosowych z miąższu.


Po dokładnym wydrążeniu kokosa przewiercamy wiertarką otwory. Trzy lub cztery w dolnej połowie skorupki i dokładnie nad nimi tyle samo otworów w górnej połowie kokosa.
Udrażniamy naturalne otwory w kokosie, przez które piliśmy wodę kokosową. Zawsze są trzy otwory, które wystarczy wykałaczką odetkać. Możemy to zrobić też za pomocą wiertarki.


Teraz tylko została nasza inwencja twórcza z przewlekaniem sznurka. Możemy sznurek wiązać, przeplatać, skręcać itp..


Należy tylko pamiętać, aby uciąć odpowiednią ilość sznurka na otwory i zawieszenie. My ma każde połączenie otworu góra- dół i zawieszka użyliśmy 1,2 metra, czyli w sumie 1,2 m razy 3.

Miłej zabawy.......... wróble już czekają ;-)

Tags: , ,

Każdy artykuł pisany jest z intencją niesienia pomocy tym którzy tracą nadzieję. Zajmujemy się tematyką, która odkrywa to, co potrzeba, aby ludzie odzyskali zdrowie, radość i nadzieję w dobro i miłość, która płynie z drugiego człowieka.