środa, 20 styczeń 2021
Hanf 1

Elektrosmog w domu – ochrona jest koniecznaJest wszędobylski, choć go nie widać. Przenika przestrzeń wokół nas, wnika w ciało, rozstraja delikatne komórkowe mechanizmy regulacyjne, uszkadza DNA. Elektrosmog. Wróg zdrowia, którego mamy w każdym domu.

Gorszy niż jesienny smog i pył zawieszony w powietrzu. Jak się przed nim chronić?

Elektrosmog to nic innego, jak otaczające nas zewsząd promieniowanie elektromagnetyczne, którego jest, niestety, już teraz za dużo. A prawdopodobnie będzie jeszcze więcej, gdyż nie ma możliwości, aby w naszym otoczeniu nie było sprzętu elektrycznego i elektronicznego: lodówek, telewizorów, telefonów komórkowych czy laptopów. Choć nasze ciała też emitują promieniowanie elektromagnetyczne, to komórki nie reagują dobrze na działanie elektrosmogu.


Smog elektromagnetyczny a zdrowie


Elektrosmog zdrowiu nie służy. Potwierdzają to liczne badania naukowe. Najgorsze, że organizmy przez długi czas nie wysyłają sygnałów, że elektrosmog im nie służy, a kiedy ze zdrowiem zaczyna dziać się bardzo źle, nie kojarzymy tego z nadmierną ekspozycją na wpływ promieniowania elektromagnetycznego. Tymczasem elektrosmog na zdrowie działa wyjątkowo negatywnie i może być przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych, a także dotykających psychikę. Naukowo potwierdzono, że promieniowanie elektromagnetyczne może być odpowiedzialne za rozwój takich schorzeń, jak:
nowotwory;
nerwice i depresje;
schorzenia narządowe: serca, jelit, żołądka;
choroby układu ruchu: zapalenia stawów, zmiany zwyrodnieniowe, bóle kręgosłupa;
bóle głowy;
przyspieszona demencja i choroba Alzheimera;
zaburzenia płodności i sprawności seksualnej kobiet oraz mężczyzn;
zaburzenia rozwoju płodu, które mogą prowadzić do poronień lub poważnych wad wrodzonych.

 

Jak elektrosmog wpływa na zdrowie?


Fale elektromagnetyczne oddziałują na struktury żywe na kilka różnych sposobów:
stymulują wytwarzanie wolnych rodników, co powoduje uszkodzenie DNA – skutkiem są zaburzenia w metabolizmie komórkowym;
przenikają barierę krew-mózg i ułatwiają przemieszczanie się toksyn;
zakłócają pracę gruczołów hormonalnych (w tym układu przysadka-podwzgórze), wskutek czego pojawiają się hormonozależne schorzenia i dochodzi do rozregulowania rytmu dobowego.


Smog elektromagnetyczny – ochrona w warunkach domowych


Przed elektrosmogiem się nie ucieknie ani on też nie zniknie, gdyż jest częścią naszej codziennej rzeczywistości. Można jedynie go unikać wszędzie tam, gdzie to możliwe i stosować rozwiązania, dzięki którym zmniejszy się ilość elektrosmogu w domu. Oto najważniejsze zasady:


wyłączać na noc urządzenia elektryczne i działające w systemie Wi-Fi; wszystkie kable odsunąć od łóżka na odległość minimum 0,5 m

usunąć  z sypialni elektroniczne budziki, radia i telewizory, a jeśli się nie da, odsunąć je od łóżka na odległość min. 1,50 m;

nie kłaść na szafce nocnej tuż obok łóżka telefonu komórkowego – najlepiej wynieść telefon poza sypialnię;

chronić dzieci przed wpływem elektrosmogu, szczególnie te najmłodsze, ponieważ są najbardziej wrażliwe na działanie fal elektromagnetycznych (zalecane jest, aby maluchy do 4. roku życia nie miały wcale styczności z elektrosmogiem);

na czas działania mikrofalówki wyjść z kuchni;

kupować lodówki w metalowej obudowie, gdyż emitują mniej elektrosmogu;

montować w mieszkaniach ochrony zabezpieczające przez smogiem elektromagnetycznym;

pamiętać o uziemieniu.

 

 

Tagi: elektrosmog, promieniowanie elektromagnetyczne, smog elektromagnetyczny, zdrowie, elektrosmog w domu, wpływ elektrosmogu na zdrowie

Każdy artykuł pisany jest z intencją niesienia pomocy tym którzy tracą nadzieję. Zajmujemy się tematyką, która odkrywa to, co potrzeba, aby ludzie odzyskali zdrowie, radość i nadzieję w dobro i miłość, która płynie z drugiego człowieka.