niedziela, 28 luty 2021

15 sposobów na wzmocnienie nerek

Czy wiesz, że nerki są bardzo ważnym organem filtrującym w twoim ciele? Każdego dnia nerka filtruje 1440 l krwi, wydalając 1,5 litra moczu, usuwając występujące w nim związki (kwas moczowy, kreatyninę, mocznik i inne produkty przemiany materii).

Te dwa organy kształcie fasoli równoważą poziomy wody, regulują ciśnienie krwi i poziom czerwonych krwinek oraz regulują kwasowość ciała. Medycyna chińska nerki uważa za fundament ludzkiego ciała, przyrównując je do ogniska rozprowadzającego ciepło na cały organizm. Nerki są firmamentem witalności i energii człowieka. O czym pisała znana mistyczka średniowieczna Hildegarda z Bingen

 

„Są one otulone tłuszczem, aby nie poniosły szkody z powodu żadnego chłodu i aby zachowały swą moc […] Jednak w samych nerkach znajdują się bardzo silne naczynia, które mocno je trzymają i dzięki którym oparcie znajduje także całe ludzkie ciało. Jeśli jednak człowiek odczuwa ból nerek, wtedy pochodzi to od słabości żołądka”

 

W 1950 roku udowodniono, że, oczy mają związek z nerkami. Jeśli zasłonimy oczy zdrowego człowieka opaską, mocz przestaje się wytwarzać. Według tradycyjnej medyczny chińskiej oczy są powiązane z wątrobą. Potwierdza to opinię rosyjskich naukowców, którzy zauważyli ,że problem kamieni nerkowych tkwi w stanie wątroby i jelit.

Jeżeli Twoje nerki nie funkcjonują prawidłowo, mogą wystąpić nagromadzenia wody w postaci obrzęków, może pojawić się białko w moczu, podwyższone ciśnienie krwi oraz kamienie i piasek w nerkach. 

W 60% składem kamieni nerkowych jest szczawian wapnia z powodu wysokiego przyswajania kwasu szczawiowego lub nadmiernej utraty wapnia w kościach (patrz witamina K2) co jest wynikiem spożywania dużej ilości cukru i/lub mięsa.

Obecnie cukier jest dodawany do większości przetworzonych produktów. Warto przeczytać skład majonezu, musztardy, kiełbas, szynek itp. itd... Aby zobaczyć, w jaki sposób przemysł spożywczy wzmacnia (czytaj, daje zarobić) przemysł medyczny.
W efekcie tworzy się kwas moczowy i aby został zneutralizowany, organizm wykorzystuje wapń z kości, co prowadzi do schorzeń artretycznych w tym osteoporozy.

 

15 sposobów na wzmocnienie nerek

 1. Dieta zalecana przez Hildegardę z Bingen oparta na spożywaniu orkiszu Orkisz- czy ma gluten, czyli zanim go kupisz
 2. Masaż nerek
 3. Noszenie pasu ochronnego na nerki lub w chłodne dni podkoszulka celem zatrzymania ciepłoty ciała w okolicach nerek co było kiedyś bardzo przestrzegane.
 4. Ogrzewanie pleców pomiędzy nerkami moksą (spalane zioło bylicy piołun) lub długa fala podczerwieni ogrzewanie ciała bylicą piołun czyli Moksa
 5. Picie ciepłej wody z dodatkiem ziół moczopędnych wspomagających wydalanie odpadów i zanieczyszczeń metabolicznych.
 6. Przeprowadzanie kuracji oczyszczających nerki np. latem kuracja oparta na arbuzach Kuracja na arbuzach - oczyszczanie nerek ze złogów
 7. Spożywaj nerki wołowe, cielęce lub wieprzowe w myśl „podobne wspomaga podobne” zasada homeopatii. Oprócz tego nerki są bogate w witaminy PP (Zana pod nazwą angielską pellegra preventive jako zapobiegawczy środek przeciw pelagrze „szorstka skóra” dzisiaj znana pod nazwą niacyna ) B2 (ryboflawina) , B12 (cyanokobalamina) , Bw (kwas pantotenowy)
 8. Unikaj nikotyny, nikotyna spływa po języku palacza do żołądka a stamtąd z innymi płynami do nerek- nikotyna zamyka komórki nerkowe, doprowadzając do zaburzonej przelotowości nerek.
 9. Unikaj Soli, ALE TU UWAGA sól w postaci naturalnej nieprzetworzonej np. kłodawska czy morska posiada zupełnie inny wpływ na nasz organizm,  Czy sól jest zdrowa?
 10. Jeżeli w domu masz „twardą wodę”, zainwestuj w dobrej jakości filtr do wody.
 11. Stosuj rozgrzewające kąpiele z dodatkiem kapusty (2 średnie główki pokroić, zmiksować z wodą i wlać do wanny) można zastosować też igliwie sosny, świerku lub jodły (pół kilo zagotować w kilku litrach wody i wlać do kąpieli) w kąpieli należy spędzić minimum pół godziny. Wodę postaraj się utrzymać gorącą, dolewając świeżej. Po kąpieli należy udać się natychmiast do łóżka.
 12. Przeprowadź zabiegi oczyszczające jelita i wątrobę, poczytasz o tym w artykule Oczyszczanie woreczka żółciowego i wątroby z kamieni nie dla każdego
 13. Stosuj, jak masz odwagę masaż  pokrzywą, zarówno okolice nerek, jak i wszystkich stawów, ponieważ dolegliwości nerek prowadzą do chorób reumatycznych (a w następstwie serca)
 14. Stosuj kurację na obierkach ziemniaka, aby usunąć piasek i kamień w nerkach. Należy umyte ziemniaki obrać.
 15. Możesz zastosować kurację arbuzową pod warunkiem, że nie należysz do osób marznących, czyli takich co mają zimne stopy i dłonie.  Kuracja na arbuzach - oczyszczanie nerek ze złogów
  Obierki (2-3 garście) gotujemy do miękkości. Odwar pić w ciągu dnia w dwóch porcjach. Jest to ludowy sposób i należy go stosować przez 2-3 tygodnie.
 16. Afirmuj i myśl pozytywnie. Najbardziej osłabiający dla nerek jest strach. Strach drenuje nerki i doprowadza do paraliżu w stawach. Dlatego afirmuj bezpieczeństwo i radość.


 

Tagi: nerki, sól, kamień w nerkach, kwas moczowy, podwyższone ciśnienie krwi, arbuz.

Każdy artykuł pisany jest z intencją niesienia pomocy tym którzy tracą nadzieję. Zajmujemy się tematyką, która odkrywa to, co potrzeba, aby ludzie odzyskali zdrowie, radość i nadzieję w dobro i miłość, która płynie z drugiego człowieka.