środa, 20 styczeń 2021

Naturalne i skuteczne metody w terapii boreliozy

Borelie w wyjątkowo wyrafinowany sposób są w stanie zmieniać swoja postać. Potrafią  ukryć się  jak tylko wyczują zagrożenie.Dlaczego tak trudno leczy się boreliozę?


Borelię możemy porównać do terrorystów. Są perfekcyjnie zamaskowani a w razie potrzeby, czyli w sytuacji dla nich zagrażającej potrafią się schować  w swoich kryjówkach. Kryjówki te są bardzo trudne do zlokalizowania i zniszczenia.

 

Chroniczna borelioza jest jak dom okupowany przez terrorystów.


Leczenie boreliozy tradycyjnymi środkami, czyli antybiotykami wygląda mniej więcej tak:

- Borelie, są jak  terroryści okupujący dom, ukrywając się w naszym organiźmie.
- Medycyna akademicka stoi przed tym domem i strzela w niego antybiotykami.
-Terroryści, którzy byli widoczni w drzwiach i oknach (formy spirocheetowe /krętek/  znajdujące się we krwi i mała część będąca w postaci torbielowatej) giną.
- Zwłoki krętka borelii pozostają i zaczynają się rozkładać (powstają toksyny obciążające nasz organizm)
- Większość pozostałych terrorystów żyje, ukrywając się wewnątrz  domu i w piwnicy.
- Dom po terapii antybiotykowej  stoi, ale domy borelii też (biofilm).Jak pozbyć się BoreliiOlbrzymie znaczenie ma zaatakowanie borelii w możliwie inteligentny sposób i możliwie trwale, czyli całościowe ich zniszczenie. W przeciwnym razie, po krótkotrwałej poprawie, może nastąpić nawrót choroby lub pojawienia się jej nowych symptomów. Równocześnie ważne jest doprowadzenie, po radykalnym wybiciu borelii, własnego systemu immunologicznego do równowagi, żeby w przyszłości sam sobie umiał poradzić m.in. z borelią.

Cel terapii

Atakujemy terrorystów z przodu, z lewej, z prawej i helikopterami bojowymi z góry. Ponadto drążymy tunel i atakujemy od dołu, żeby doprowadzić do zawalenia piwnicy, w której także znajdują się terroryści. Zabijamy wtedy wszystko, co wejdzie przed lufę (formy spirochetowe i cysty), cała ich budowla się zawala (rozpuszczamy biofilmy i wyprowadzamy schowane w tkankach borelie). Podczas zabijania terrorystów i burzenia ich budynków musimy pamiętać o usunięciu zwłok i wywiezieniu gruzu (odtruwanie) a później na miejscu, gdzie stał budynek, zakładamy piękny kwitnący ogród (odbudowa flory jelitowej i wzmocnienie systemu immunologicznego).

Terapia łączona

Jeżeli zdecydowano się na terapie antybiotykami, kombinacje metod alternatywnych przerwanych czasowo terapią antybiotykami może także całkiem dobrze działać.

Należy jednak przed podczas i po kuracji antybiotykowej pamiętać o zachowaniu niektórych zasad:

- Na krótko przed i podczas terapii należy: rozpuścić biofilmy;
- Podczas terapii należy: przyjmować N-Acetylocysteine oraz w dalszym ciągu rozpuszczać biofilmy i odtruwać organizm.
- Po terapii koniecznie należy odbudować florę jelitową oraz skoncentrować się na naprawie układu immunologicznego.Terapia naturalnaPrzebieg terapii boreliozy

1. Rozpuścić możliwie największą ilość biofilmów, żeby wyciągnąć borelie (i inne zarazki) z biofilmów i z innych tkanek w celu ich późniejszego zaatakowania i celowego zniszczenia.
2. Zniszczyć możliwie jak największą ilość borelii w organizmie (forma spirochetales i cysty zewnątrz i wewnątrz komórkowych)
3. Powstałe toksyny usunąć (odtruwanie), wspomagać wątrobę, odbudować śluzówkę jelit i florę jelit.
4. Zredukować stres oksydacyjny i stany zapalne, złagodzić/ zmniejszyć zmęczenie i bóle.
5. System immunologiczny naprawić (zrównoważyć i wzmocnić), żeby mógł później sam z atakami borelii i innymi czynnikami chorobotwórczymi sobie poradzić
6. Należy zacząć prowadzić życie w harmonii. Wskazany jest regularny ruch na świeżym powietrzu oraz optymistyczne nastawienie do życia. Trzeba porzucić negatywne myślenie i odczucia.Uczyć się darować (odpuszczać) i wybaczać (szczególnie wybaczenie wydaje się wyjątkowo ważnym aspektem w uzdrowieniu) Nie dać się wyprowadzić z równowagi i unikać każdego rodzaju wyniszczającego stresu powodującego choroby.Co to jest biofilm?


Biofilm bakteryjny to nic innego jak zorganizowane struktury bakterii i innych organizmów (kilku lub kilkunastu) otoczone warstwą substancji (organicznych i nieorganicznych) wytworzoną przez te bakterie, wirusy, grzyby itp. Można powiedzieć, że biofilm jest czymś w rodzaju domu bakterii, pasożytów itp. Takie patogeny rosnące wewnątrz populacji biofilmu są bardziej odporne na działanie antybiotyków, antyseptyków oraz mechanizmów obronnych organizmu ludzkiego. Infekcje gdzie występuje już biofilm bardzo często przechodzą w stan przewlekły i mają tendetencje do nawrotów. Dlatego tak ważne jest w każdej terapii zniszczenie tych domów (kryjówek) patogenów, czyli terrorystów, które są przyczyną licznych komplikacji. Przechodzą w stan przewlekły i nawracają po wyleczeniu.Proponowana terapia naturalna lub wspomagająca terapię konwencjonalną


1. Rozpuszczenie Biofilmów w celu wyciągnięcia Borelii z tkanek z powrotem do krwi.

Enzymy fibrynolityczne do rozpuszczenia Biofilmów:

Nattokinaza (w dawce od 250 do 500 miligram na dzień)
Lumbrokinaza (np.: Boluoke; 20 mg Lumbrokinazy 2 razy dziennie. Lumbrokinaza ma w przypadku szczególnie ciężkich przypadków szczególnie dobre działanie)
Serrapeptase (serapeptidase)
Kapsułki muszą być odporne na kwas żołądkowy i być przyjmowane na pusty żołądek (2 godziny po jedzeniu, godzinę przed jedzeniem.

Astrozym lub Karazym (Według badań przeprowadzonych przez DAZ jest Astrozym w całościowym działaniu proteolitycznym lepszy niż z Karazym)
Działanie: Enzymy proteolityczne na bóle mięśni i stawów, przyspieszają proces gojenia blizn, urazów, zerwań, opuchlizny i po operacjach. Stany zapalne się cofają. Bardzo prawdopodobne, że mają również działanie rozpuszczające biofilmy. Kapsułki muszą być odporne na kwas żołądkowy i być przyjmowane na pusty żołądek (2 godziny po jedzeniu, godzinę przed jedzeniem.

N-Acetylocysteina (NAC)
Działanie: Rozpuszcza nie tylko bakteryjny/wirusowy śluz, biofilm, ale i redukuje szkodliwe działanie wielu antybiotyków na mitochondria (stres oksydacyjny).

Ekstrakt z pestek grejpfruta
Citrosept lub Citrobiotic (800)
Drugi wybór: Citricidal; Citroplus
Działanie: Zwalcza postać torbielowatą borelii. Prawdopodobnie zabija także postać spirochetową i podobno rozpuszcza także biofilm. Na pytanie, czy chemiczne dodatki, które podobno zawiera większość wyciągów z pestek grejpfruta (Triclosan, Chlorekbenzynoaminowy) nie powodują właściwie działania antybakteryjnego i czy produkty Citrosept i Citrobiotic) tych dodatków nie zawierają, nie można definitywnie odpowiedzieć.

D-Aminokwasy (np.: D-Tyrozyna)
Działanie: rozpuszcza biofilm (według naukowych badań).

Biocidin
Działanie: przeciwbakteryjnie. Szczególnie wysoko skuteczny przy rozpuszczaniu różnych biofilmów (według badań 90 do 98% w ciągu 24 godzin)

Mannitol:
Działanie: Berellie zostaja zwabione z powrotem do krwi

Nalewka ze Szczeci (Dipsacus)
Działanie: Zmienia środowisko w ciele. Przez działanie ogrzewające, wyciąga borelie ze słabo ukrwionych tkanek do krwi, gdzie można je zniszczyć. Trzeba wiedzieć, że tylko wyciąg z rozpuszczalnikami tłuszczy (Octan metylu, Dichlormetan) zawiera odpowiednie składniki w przeciwieństwie do wodnych rozpuszczalników (alkohol).

Miód Manuka (Metylglyoxal/MGO co najmniej 400+)
Działanie: Silne działanie antybakteryjne, jednakże bez bezpośredniego działania na borellie. Wspomagający przy chronicznym zapaleniu zatok i złych bakteriach żołądkowych przez działanie antybakteryjne i rozpuszczanie biofilmów. Stosować przez kilka tygodni jako spray do nosa / płukanie nosa i spożywać dwie łyżki dziennie.

Chrzan (Armoracia)
Działanie: Rozpuszcza śluz, antybakteryjny (bezpośrednie działanie na borellie nieznane).

Xylitol:
Działanie: Rozpuszcza powodujący próchnice biofilm na zębach (prawdopodobnie nie ma bezpośredniego działania na borellie).

W amerykańskim Internecie można przeczytać o innych środkach do rozpuszczania biofilmów (hasła: breaking up biofilm, biofilm disslves, lyme biofilm).2. Zabicie Borelli (kolejność przypadkowa)

Citrosept lub Citrobiotic (800)
Drugi wybór: Citricidal; Citroplus
Działanie: Zwalcza postać torbielowatą borelii. Prawdopodobnie zabija także postać spirochetową i podobno rozpuszcza także biofilm. Na pytanie, czy chemiczne dodatki, które podobno zawiera większość wyciągów z pestek grejpfruta (Triclosan, Chlorekbenzynoaminowy) nie powodują właściwie działania antybakteryjnego i czy produkty Citrosept i Citrobiotic) tych dodatków nie zawierają nie można definitywnie odpowiedzieć.

Biologo-Lyme i Biologo-Detox
Działanie: Specialne preparaty do terapii boreliozy

Sól morska+ witamina C w dużych dawkach.

Notakehl / Sanum
Propolis

Cistus incanus / Cistroze
Działanie: Prawdopodobnie zapach odstrasza kleszcze. Bezpośrednie działanie na borellie nie zostało jeszcze wyjaśnione.

Sanacare Zist
Radykalna zmiana środowiska na zasadowe w celu wyrzucenia borelii + odtrucie ZeolitemLaurocidin (Monolauryna)
Działanie: Antywirusowe i antybakteryjne (nieznane bezpośrednie działanie na borelie)

Lactoferina
Działanie: Antywirusowe i antybakteryjne (nieznane bezpośrednie działanie na borelie)

Banderol (wyciąg z kory drzewa)
Działanie: bezpośrednio na borelie i ko-infekcje

Otoba parvifolia (gałka muszkatołowa)

Olej kokosowy (kwas kaprylowy)
Działanie: odstrasza kleszcze i działa jednocześnie przeciwgrzybicznie i antybakteryjnie.

Czosnek (lub kupić bezpośrednio substancję czynną stabilizowaną Allicin)
Działanie: liofilizowany czosnek działa przeciw mikrobom. Zawiera siarkę.

Ocet jabłkowy/ Winny ocet jabłkowy.

Imbir


Rizol / Terapia Rizolem / Rizol Gamma i Zeta
Działanie: Przeciwbakteryjnie. Prawdopodobnie rozpuszczając biofilm i poprzez oksydacje trwale zwalczają borelie we wszystkich postaciach larw. Stosować dopiero podczas odtruwania, gdyż inaczej powstanie zbyt dużo toksyn.

cAMP D30 (zastrzyk podskórny)
Działanie: wspomaga terapie Antybiotykową przy zwalczaniu borelii wewnątrz komórek (ewentualnie także przy formach cyst), a także metabolizm komórkowy.

Szczeć nalewka (Szczeć / korzeń szczeci)
Działanie: zmienia środowisko w organizmie. Wygania borelie ze słabo ukrwionych tkanek przez ich ogrzanie, do krwi gdzie można je zniszczyć. Trzeba wiedzieć, że tylko wyciąg z rozpuszczalnikami tłuszczy (Octan metylu, Dichlormetan) zawiera odpowiednie składniki w przeciwieństwie do wodnych rozpuszczalników (alkohol).

Srebro w postaci nanocząsteczkowej
Działanie: przy boreliozie i chronicznym zapaleniu zatok (antybakteryjne)


Stawia ew. Cumanda (Campsiandra angustifolia)
Działanie: Stawia według Dr. Eva Sapi zabija laboratoryjnie formy spirochetowe (60%), jak i czysty (98%) W celu uniknięcia długotrwałego uodpornienia się na Cumandeproducent radzi naprzemienne używanie z Samento. Przyjmowanie Cumandy tak jak i Samento powinno odbywać się powoli, stopniowo zwiększając dawki.

Lakato:
Działanie: Według Dr. Eva Sapi podobnie jak Stewia tylko mniej skuteczne.

Resvertarol:
Działanie: Prawdopodobnie niszczy formy spirochetowe borelii, jednakże tylko w dużych dawkach (od 500 mg na dzień/ przyjmowane przez cały dzień).

Houttunia nalewka:
Działanie: działa antybakteryjne w ko-infekcjach boreliozy jak bartonella.

Olejek Oregano: (Olejek z górskiego Oregano, koniecznie zwrócić uwagę na zawartość karwakrolu)
Działanie: Przede wszystkim przeciwgrzybicznie dlatego lepiej przyjmować po wybiciu borelii, żeby zapobiec zagrzybieniu jelit.

UWAGA!

Każdą terapię należy przeprowadzić zawsze pod opieką i prowadzeniem terapeuty. Dawki środków terapeutycznych i leków należy ustalać indywidualnie stosownie do masy ciała i wieku osoby. Niektóre osoby mogą być uczulone na działanie ziół i niektórych suplementów.

 

 Materiał źródłowy:

https://slidex.tips/download/natrliche-alternativmedizinische-therapie-der-borreliose-im-chronischen-stadium

Każdy artykuł pisany jest z intencją niesienia pomocy tym którzy tracą nadzieję. Zajmujemy się tematyką, która odkrywa to, co potrzeba, aby ludzie odzyskali zdrowie, radość i nadzieję w dobro i miłość, która płynie z drugiego człowieka.