orzech kokosowy

Czy wiesz, że kokos to nie tylko egzotyczny smakołyk, który przenosi nasze zmysły na tropikalne plaże? To także inspiracja do kreatywnego wykorzystania każdej jego części, nie tylko w kuchni, ale i poza nią. Wyobraź sobie dzień, kiedy poddasz się kaprysom natury, delektując się orzeźwiającą wodą kokosową i chrupiącym miąższem, a potem… z radością tworzysz coś wyjątkowego. Tak, z orzecha kokosowego! I nie, nie mówimy tu o kolejnym smoothie czy egzotycznym daniu – mówimy o stworzeniu własnoręcznie karmnik dla ptaków, który przyciągnie do Twojego ogrodu radosne trele i kolorowe pióra. Przyłącz się do nas i odkryj, jak w pełni wykorzystać każdy element kokosowego orzecha, tworząc przyjazne miejsce dla skrzydlatych przyjaciół. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jak krok po kroku stworzyć nie tylko karmnik, ale prawdziwe dzieło sztuki, które ożywi Twój ogród!

Jak zrobić karmnik dla ptaków z orzecha kokosowego

Potrzebujesz:

  • Skorupę orzecha kokosowego przeciętego na pół
  • Sznurek (około 4 m)
  • Wiertarkę lub wkrętarkę
  • Entuzjazm
  • Ziarno dla ptaków.
Orzech kokosowy na karmnik dla ptaków

Sposób wykonania:

  • Orzech należy przepołowić jak na fotografii (obecnie można już kupić naciętego orzecha kokosowego i wystarczy po wypiciu wody z wnętrza orzecha, mocno uderzyć np. tasakiem a kokos będzie idealnie przepołowiony.
  • Następnie wydrążyć miąższ. Z miąższu polecamy zrobienie pysznych kulek kokosowych z dodatkiem czekolady lub kakao:)
  • Po dokładnym wydrążeniu kokosa przewiercamy wiertarką otwory. Trzy lub cztery w dolnej połowie skorupki i dokładnie nad nimi tyle samo otworów w górnej połowie kokosa.
wydrążony orzech kokosowy
  • Udrażniamy naturalne otwory w kokosie, przez które piliśmy wodę kokosową. Zawsze są trzy otwory, które wystarczy wykałaczką odetkać. Możemy to zrobić też za pomocą wiertarki.
  • Teraz tylko została nasza inwencja twórcza z przewlekaniem sznurka. Możemy sznurek wiązać, przeplatać, skręcać itp.

Należy tylko pamiętać, aby uciąć odpowiednią ilość sznurka na otwory i zawieszenie.

My na każde połączenie otworu góra- dół i zawieszka użyliśmy 1,2 metra, czyli w sumie 1,2 m razy 3.

karmik dla ptaków DiY

Zatem, gdy następnym razem w Twoje ręce wpadnie kokos, pamiętaj, że to nie tylko przysmak, ale i początek ekscytującej przygody. Niech każdy kokos, który otworzysz, stanie się obietnicą nowych doświadczeń. Zrób użytek z każdej części tego cudownego owocu, a potem usiądź wygodnie w ulubionym fotelu i obserwuj, jak Twój nowy karmnik dla ptaków ożywa w takt skrzydlatych odwiedzin. Miłej zabawy… wróble już czekają z niecierpliwością, by zawitać w gościnne progi Twojego kokosowego kącika. Niech to będzie Twój mały krok ku naturze, a wielki skok dla lokalnej fauny. Do dzieła!

Views: 5

Podobne wpisy