Callanetics to unikalne ćwiczenia, zaprojektowane przez Barbare Biffinger Pfeiffer Pinckney, nie tylko skutecznie wzmacniają mięśnie całego ciała, ale przede wszystkim skupiają się na obszarze kręgosłupa, który jest kluczowym elementem naszego układu ruchu. Barbara, która sama miała niezwykłą i pełną wyzwań historię życia, opracowała ten zestaw ćwiczeń bazując na własnych doświadczeniach i potrzebach. Jednym z największych atutów tej metody jest jej uniwersalność. Ćwiczenia zostały tak skonstruowane, że mogą być wykonywane przez osoby w różnym wieku, zarówno przez młodsze, które chcą dbać o profilaktykę i kondycję swojego ciała, jak i przez starszych, którzy pragną poprawić swoją sprawność fizyczną i zredukować dolegliwości bólowe. Dodatkową korzyścią jest fakt, że regularne wykonywanie tych ćwiczeń może poprawić postawę, zwiększyć elastyczność ciała oraz przyczynić się do lepszego samopoczucia i ogólnej kondycji fizycznej. Wspomagają one również prawidłową pracę układu krążenia i oddychania. Wszystko to sprawia, że metoda Barbary to skuteczne i wszechstronne narzędzie w dbałości o zdrowie i kondycję naszego ciała.

Callanetics niezwykła historia

Program ćwiczeń Callanetics został stworzony przez niezwykłą osobę zmagającą się z trudnościami życia, podobnie jak wielu z nas. Barbara Biffinger Pfeiffer Pinckney, która z czasem przyjęła pseudonim Callan Pinckney stworzyła program ćwiczeń, który pomógł jej uchronić się przed wózkiem inwalidzkim.
Urodziła się w 1939 roku, w bogatej rodzinie z południowych stanów USA. Rodzina Pinckey odegrała znaczącą rolę w polityce Stanów zjednoczonych, między innymi brała czynny udział w tworzeniu konstytucji USA.
Callan Pinckney, czyli Barbara urodziła się z krzywiznami kręgosłupa, przez co jej jedno biodro było wyżej od drugiego a stopy skręcone do środka. Z tego powodu musiała nosić szyny korygujące nogi oraz dla wzmocnienia mięśni uczyła się baletu klasycznego wraz z innymi formami tańca, ruchu i ćwiczeń. Callan podobnie jak jej przodkowie nie należała do pokornych osób i zawsze miała swoje zdanie. Buntowała się przeciwko jej wychowaniu w domu i szkole. Była  zawieszana w prawach ucznia w każdej szkole, w której uczęszczała, ale pod naciskiem  ojca ukończyła w końcu college. Marzyła o dalekich podróżach i poznawaniu świata. Mając 22 lata, wsiadła na pokład statku do Niemiec i od tamtego czasu przez następne 11 lat podróżowała po świecie. Callan nie chciała od rodziców pieniędzy na swoje podróże, więc dorabiała sobie w różnych pracach, nie szczędząc swojego zdrowia. Pracowała między innymi jako sprzedawca i pomoc w odśnieżaniu ulic. Zwiedziła wiele krajów w Europie, Azji i Afryce. Najczęściej żyła z niskimi klasami społecznymi i podobnie jak ci ludzie była niedożywiona i wyczerpana co doprowadziło do załamania się jej zdrowia. Wtedy to, będąc w Japonii, zaczęła zwracać uwagę na własne zdrowie. Wróciła do Londynu w celu odbudowania zdrowia. Lekarze jednak twierdzili, że jej pleców nigdy nie będzie można wyleczyć. Callan wróciła do domu rodzinnego w Ameryce i rozpoczęła pracę nad ćwiczeniami, które uchronią ją przed wózkiem inwalidzkim, na który skazywali ją lekarze.

Pierwszy program ćwiczeń

Callan eksperymentowała z różnymi technikami ćwiczeń, wykorzystując swój wczesny trening baletowy do opracowania Callanetics, programu, który ostatecznie rozwiązał czy zlikwidował jej problemy fizyczne. Odnosząc  sukces ze swoimi własnymi problemami, Callan kontynuowała nauczanie swojego rewolucyjnego programu ćwiczeń w swoim mieszkaniu w Nowym Jorku. Najpierw kierowała swoją ofertę do osób z podobnymi problemami kręgosłupa, jakie miała sama. Następnie włączała swoje ćwiczenia dla innych osób. Sukces ćwiczeń Callanetics doprowadził do powstania książek, DVD dla konsumentów i szkoleń dla nauczycieli, prowadząc do wprowadzenia ćwiczeń Callanetics globalnie. Zyskała międzynarodowe uznanie za wyniki, była prezentowana w  talk-show takich jak Oprah, Regis i Kathie Lee oraz w wielu znanych publikacjach, takich jak Shape Magazine i innych gazet. Callan kontynuowała naukę, która odkryła niszę dla jej ćwiczeń. Przez lata miała wielu znanych i wybitnych klientów na całym świecie, którzy potwierdzają, że Callanetics jest unikalnym, bezpiecznym systemem ćwiczeń, służącym do przekształcania ciała i życia!

 

Callanetics co to jest

Callanetics to sprawdzona i bardzo skuteczna metoda treningowa, która zmienia ciało w ciągu zaledwie kilku tygodni. Wzmacnia wszystkie mięśnie a szczególnie te trzymające kręgosłup oraz modeluje sylwetkę. Sekretem skuteczności Callanetics są ruchy pulsacyjne. Są to małe, delikatne i precyzyjne ruchy, które rzeźbią i tonizują mięśnie. Jest to działanie pulsujące w połączeniu z dokładnym pozycjonowaniem i właściwym ustawieniem ciała. Te kontrolowane, maleńkie, drobne ruchy są dominującą, najbardziej zauważalną różnicą od innych konwencjonalnych programów ćwiczeń. Dzięki temu Callanetics jest tak skuteczny. Ćwiczenia zaprojektowane są szczególnie z myślą o górnej części ciała, ale zestawy ćwiczeń mają również moduły na inne partie ciała. Impulsy są używane z określonymi ćwiczeniami w każdej pozycji ciała, stojąc, siedząc i leżąc, aby wzmacniać różne partie mięśni.

 

Spodziewane efekty ćwiczeń

Ponieważ callanetics to seria małych, delikatnych, precyzyjnych ruchów i  konsekwentnie stosowana, aktywuje największe mięśnie ciała. Ćwiczenia  rzeźbią talię, podnoszą pośladki, wyszczuplają wewnętrzne i zewnętrzne części ud, spłaszczają brzuch, unoszą biust. Możesz też zauważyć wyszczuplenie ramion, szyi czy wysmuklenie całej sylwetki, ponieważ program ćwiczeń przewiduje pracę nad każdą partią ciała. Ćwiczenia nie są ukierunkowane na utratę wagi tylko na uelastycznienie, rozciągnięcie i wzmocnienie mięśni. Pierwszych efektów można spodziewać się po 10 godzinach ćwiczeń, ale wiele osób sygnalizuje zauważenie pierwszych efektów szybciej. Wykonując prosty 60-minutowy trening Callanetics trzy do czterech razy w tygodniu, Twoje ciało na pewno zmieni się na smuklejsze i sprawniejsze.

Jak ćwiczyć Callanetics ?

Ćwiczenia można nauczyć się z książek, kaset video czy programów na kanale  YouTube. Choć wyglądają na łatwe, do takich nie należą przynajmniej dla początkującego. Wymagają dokładności i precyzji, ale nie należy się przy nich forsować. Callan praktycznie za każdym razem mówi, że ćwiczenia nie mogą boleć. Robisz ćwiczenie w zależności od swoich możliwości i powolutku pogłębiasz i udoskonalasz dany układ ćwiczeń. Ponieważ ćwiczenia polegają na wielokrotnych pulsacyjnych ruchach, dla wielu osób mogą okazać się zbyt nudne. Ma to też swoje zalety, gdyż można wykonywać ćwiczenia w różnym wieku i tempie. Ćwiczenia zawierają również wskazówki wykonywania dla osób z rozmaitymi problemami zdrowotnymi kośćca. Po opanowaniu danego zestawu ćwiczeń można np. wyciszyć głos na filmie instruktażowym i słuchać sobie to, co lubimy, wykonując jednocześnie ćwiczenia.

Visits: 11

Similar Posts