Daleka podczerwień (FIR) to energia życia, która szybko i przyjemnie rozgrzewa, a do tego przynosi szereg korzyści samopoczuciu, oszczędności w portfelu i dla zdrowia!. Z tego powodu ogrzewanie podczerwienią  i panele grzewcze (FIR) na daleką podczerwień to ekologiczna, ekonomiczna i zdrowa alternatywa dla innych sposobów ogrzewania i dogrzewania pomieszczeń – w tym gabinetów zabiegowych, kosmetycznych, SPA

Co to jest daleka podczerwień – FIR

Daleka podczerwień to jeden z trzech typów naturalnego promieniowania podczerwonego, obecnego w świetle słonecznym. Charakteryzuje się największą długością fal ze wszystkich typów podczerwieni – dzięki temu energia nie rozprasza się na promieniowanie świetlne.

Choć ludzkie oko nie widzi promieniowania w dalekiej podczerwieni, to już ciało znakomicie odczuwa jego pozytywny wpływ. Aby doświadczyć dobroczynnego działania dalekiej podczerwieni, wystarczy pobyć w promieniach słońca: człowiek po takiej „kąpieli” nabiera energii i czuje się mile rozgrzany w każdej komórce ciała.

Ogrzewanie podczerwienią i korzyści, których możemy doświadczać, są tak liczne i wyraźne, że promieniowanie to wykorzystuje się w systemach ogrzewania. Promienniki podczerwieni, panele grzewcze na podczerwień działają już od wielu lat w licznych obiektach użyteczności publicznej i w prywatnych domach. Szczególnie chętnie montują je u siebie właściciele gabinetów zabiegowych, rehabilitacyjnych, kosmetycznych, dentystycznych – do ogrzewania lub dogrzewania pomieszczeń.

Ekonomiczne ogrzewanie podczerwienią FIR

Zasada działania promienników tej długości promieniowania podczerwieni FIR jest prosta. Urządzenie podpina się do prądu elektrycznego, a znajdujące się w nim podzespoły zaczynają wytwarzać promieniowanie w paśmie dalekiej podczerwieni. Promieniowanie to zaczyna najpierw ogrzewać to, co najważniejsze, czyli znajdujących się w pomieszczeniu ludzi, zwierzęta oraz przedmioty. Ogrzane już obiekty drogą konwekcji oddają ciepło do powietrza, co ostatecznie prowadzi do wzrostu temperatury w pomieszczeniu.

Ogromną zaletą zastosowania tej technologii jest to, że kiedy człowiek znajdzie się w chłodnym pomieszczeniu, dzięki pracy promiennika podczerwieni zaczyna szybko odczuwać ciepło (już po ok. 6 minutach) – mimo że powietrze wokół niego wciąż jeszcze pozostaje chłodne. Ogrzewanie podczerwienią z wykorzystaniem dalekiej podczerwieni działa więc na zupełnie innej zasadzie, niż w przypadku zastosowania systemów tradycyjnych, gdzie najpierw nagrzewa się powietrze, a od niego dopiero ciepło przyjmują ludzie i inne obiekty.

Wszystkie panele grzewcze na podczerwień działają według opisanej zasady, ale… No właśnie – tylko austriacki producent promienników na daleka podczerwień EASY THERM moze  pochwalić się najwyższą wydajnością i efektywnością pracy swoich produktów.

Ogrzewanie podczerwienią FIR

Ogrzewanie podczerwienią FIR – funkcjonalne rozwiązanie (nie tylko) dla gabinetu

Promienniki podczerwieni austriackiego producenta easyTherm wykorzystują wyłącznie fale podczerwone C o długości 5–15 mikrometrów, czyli typowe dla  dalekiej podczerwieni.

Potwierdzone zostało to certyfikatem DIN. Są przyjazne zdrowiu i portfelowi nabywcy, ponieważ nie generują elektrosmogu, a do tego umożliwiają największą fizycznie produkcję dalekiej podczerwieni w odniesieniu do zużytej energii elektrycznej. Oznacza to, że płacąc mniej, dostaje się zdecydowanie więcej, niż otrzymałoby się w przypadku korzystania z innego systemu ogrzewania/dogrzewania.

Nad wytworzeniem tych niezwykle zaawansowanych technologicznie paneli grzewczych na podczerwień pracowano przez wiele lat. Pokłosiem innowacyjnej i nowatorskiej myśli inżynieryjnej i technologicznej jest aż 5 światowych patentów na technologie i materiały.

Obecnie easyTherm to firma, która ma ponad 15 lat praktyki i  dziesiątki tysięcy realizacji oraz jeszcze więcej zadowolonych klientów. Zadowolenie to bierze się z faktu, że promienniki podczerwieni są praktycznie bezobsługowe, bezawaryjne, trwałe i ekologiczne. Zaopatrzone są w tygodniowy termostat, którego  histereza to 0,2 topnia Celsjusza – dzięki temu promiennik dalekiej podczerwieni może działać w ściśle określonej, zadanej mu temperaturze. Ponadto – dzięki długiej, udokumentowanej żywotności – urządzenia te umożliwiają redukowanie kosztów ogrzewania bądź dogrzewania pomieszczeń.

Dla właściciela gabinetu kosmetycznego, dentystycznego, zabiegowego, rehabilitacyjnego czy fizjoterapeutycznego, ponoszącego zazwyczaj wysokie koszty utrzymania swojego miejsca pracy, ogrzewanie podczerwienią FIR oznacza bardzo dużą oszczędność. Korzyść finansowa jest jeszcze większa, kiedy weźmie się pod uwagę, że żywotność paneli grzewczych easyTherm liczona jest dziesiątkach lat. Osoby, które zdecydowały się na zamontowanie promienników na daleką podczerwień w swoich firmach, korzystają z nich non-stop przez minimum kilkanaście lat! Tak długotrwałą eksploatację uzyskuje się również w trudnych warunkach przemysłowych. Panel grzewczy na podczerwień nadaje się na każdy rodzaj ściany i sufitu, a do tego ma banalnie prosty montaż – wystarczą 4 solidne kołki osadzone na powierzchni, do której urządzenie zostanie zamocowane.

Ogrzewanie podczerwienią FIR. Dlaczego easyTherm?

Aby panele grzewcze na podczerwień działały bezawaryjnie przez bardzo długi czas także w trudnych warunkach, trzeba zastosować w nich materiały najwyższej jakości. W urządzeniach easyTherm aż 95% materiałów pochodzi z Austrii i Niemiec, co jest gwarancją bardzo wysokiej ich jakości.

Ponadto w konstrukcji promiennika nie znajdziemy żadnych mechanizmów, które mogą ulec zużyciu mechanicznemu bądź fizykochemicznemu. Jest w nich za to osadzona unikalna technologia, dzięki której ciepło można transportować z prędkością światła i bez strat energii (do których zawsze dochodzi podczas tradycyjnego konwekcyjnego ogrzewania powietrza).

Nadzwyczajną sprawność grzania promienników easyTherm uzyskano dzięki zastosowaniu wysokojakościowej ceramiki chronionej patentem i posiadającej atest renomowanego Instytutu Fraunhofera, a także specjalnie wypolerowanej stali nierdzewnej – również patentowanej – dzięki której . Warto podkreślić, że temperatura powierzchni panela to aż 82° Celsjusza. Jest to jeden z niezbędnych warunków uzyskania dalekiej podczerwieni.

Aby osiągnąć maksymalną efektywność pracy urządzenia, w tworzącym go spienionym szkle wykonano specjalny frez, w którym położony jest kabel poliwęglanowy. Ten pomysł także jest chroniony patentem. Sam kabel poliwęglanowy – energetyczne „serce” promiennika podczerwieni easyTherm – to rezultat wysoce zaawansowanej myśli inżynieryjnej. Kabel składa się aż z 6000 włókien; na dodateknie utlenia się i nie żarzy. Technologia ta jest tak unikalna, że również została opatentowana.

Ogrzewanie podczerwienią

Ogrzewanie podczerwienią FIR i Twoje/Twoich pacjentów korzyści

Lista benefitów, jakie stają się udziałem właścicieli gabinetów, w których zamontowane są promienniki podczerwieni easyTherm, jest bardzo długa. Można je zaliczyć do trzech kategorii:

Przyjrzyjmy się im bliżej.

 • Ogrzewanie podczerwienią bądź dogrzewanie  z wykorzystaniem promienników jest obecnie najtańszym sposobem ogrzewania, jeśli skalkuluje się materiał, montaż i użytkowanie. Steruje się nim pilotem albo poprzez Wi-Fi
 • Nie ma potrzeby wygospodarowania osobnego pomieszczenia na kotłownię z piecem i na magazyn paliwa. Niepotrzebna jest infrastruktura w postaci rur, instalacji elektrycznej, komina. Nie ma też potrzeby kucia w ścianach.
 • System działa bardzo efektywnie i szybko – już po około 6 minutach osiąga pełną sprawność.
 • Temperatura rozkłada się równomiernie w pionie – istnieje tylko jeden stopień różnicy pomiędzy podłogą a sufitem. To fenomenalny wynik, ponieważ przy tradycyjnym sposobie ogrzewania z wykorzystaniem konwekcji cieplnej różnica temperatur, jaką notuje się między podłogą a sufitem, może wynieść nawet 10 stopni.
 • Nie trzeba martwić się o konserwację i znika problem ponoszenia kosztów napraw czy wysokich rachunków za prąd, ponieważ zużycie energii elektrycznej jest bardzo niskie. Na ogrzanie powierzchni 30 m w klasie energetycznej NF 40 wystarczy  zaledwie około 750 Watów plus termostat z tygodniowym programatorem.

Czy ogrzewanie podczerwienią FIR jest szkodliwe?

Do wymienionych już korzyści koniecznie trzeba doliczyć jeszcze benefity, które służą  samopoczuciu i zdrowiu. A jest ich wiele.

 • Daleka podczerwień FIR lub inaczej fala ciepła jest najlepszym sposobem na rozgrzanie ciała od środka – na organizm ludzki działa bardzo delikatnie, lecz dzięki temu, że głęboko wnika w tkanki, znakomicie ogrzewa mięśnie i narządy. Dzieje się tak, gdyż dostarczone ciepło powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych – dzięki temu krew większym strumieniem przepływa przez naczynia i szybciej dostarcza ciepło do każdego zakamarka ciała. Wymuszony rozszerzeniem naczyń krwionośnych szybszy przepływ krwi stymuluje także metabolizm oraz wzmacnia sprawność układu odpornościowego.
 • Ciepło z promiennika podczerwieni jest nadzwyczaj komfortowe, gdyż nie jest związane z produkcją elektrosmogu, a wręcz przeciwnie – tworzy bardzo zdrowy fizjologicznie klimat w pomieszczeniu. Daleka podczerwień doprowadza bowiem do ujemnej jonizacji powietrza – ten sam efekt pojawia się w naturze po każdej burzy. To dlatego dzięki pracy promiennika podczerwieni możemy poczuć się tak przyjemnie, jak podczas spaceru w lesie.
 • Ponieważ dalekie promieniowanie podczerwone ogrzewa bez konwekcji i wymuszania cyrkulacji powietrza, dlatego do minimum ograniczony zostaje problem przesuszenia powietrza i wzbijanych pod sufit chmur roztoczy i kurzu. To bardzo ważne dla alergików, a także dla osób zmagających się z problemami reumatycznymi, gdyż brak cyrkulacji powietrza i stała jego wilgotność, powodują, że ból stawów i dyskomfort mniej dokuczają. Takie warunki docenią również osoby noszące soczewki kontaktowe.
 • Dzięki dalekiej podczerwieni możliwe jest osuszanie ścian z wilgoci. W ten sposób ogrzewanie bądź dogrzewanie pomieszczeń z wykorzystaniem paneli grzewczych z easyTherm może zapobiegać powstawaniu grzyba, który zawsze ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie.

Ile kosztuje ogrzewanie podczerwienią domu?

Przykład nakładów inwestycyjnych (dane na rok 2021) dla domu energoszczędnego około 100 m² powierzchni ogrzewanej w klasie energetycznej minimalnej, tj., 40 kWh/m²/rok: do około 25.000,00 zł brutto z montażem (VAT 8%). Wskutek instalacji techniki “easyTherm”:

 • odpada jeden przewód kominowy,
 • pomieszczenie kotłowni,
 • rury w podłodze czy w ścianie,
 • kocioł,
 • grzejniki,
 • armatura pompy,
 • czujniki gazu,
 • czujniki czadu,
 • termometry,
 • wymienniki ciepła
 • zbiorniki na cwu itp
 • przyłącze gazowe,
 • koszty projektów,
 • odbiory
 • warunki z gazowni,
 • drogi montaż hydrauliczno-budowlany

Tystem Easy Therm w zakresie inwestycji jest zawsze tańszy od tradycyjnych systemów. Koszty konserwacji easyTherm są zerowe:

 • żadnych kominiarzy,
 • przeglądów
 • żadnych napraw,
 • obowiązkowych akcji serwisowych i kontrolnych.

 I to przez długie dziseiątki lat

Pomniejszenie jedynie o 4% wilgotności ściany, to

zmniejszenie strat ciepla o 50-80%!!.

         

Nowoczesne ogrzewanie podczerwienią FIR czli FALĄ CIEPŁA tworzy bardzo korzystny klimat jak przy piecu kaflowym

Jest znacznie tańsze niż klasyczne rozwiązania.
Udowodniono bardzo wysoką skuteczność i oszczędność energii nawet do 70%.
Pod każdym względem najlepsze i najtańsze ogrzewanie na świecie!

easyTherm dla Twoich Pacjentów

easyTherm dla Twojej rodziny

easyTherm dla Ciebie

Dowiedz się więcej i zyskaj rabat: 512950100

Lub napisz: tommaz68@gmail.com

Przyjazne ciepło z promienników podczerwieni FIR – to najlepsza inwestycja w system błyskawicznego dogrzewania i poprawiania komfortu osób przebywających w pomieszczeniu.

 

 

Visits: 29

Similar Posts