Wodorowęglan sodu

Wodorowęglan sodu jest naturalnym związkiem występującym w przyrodzie – w oceanie, w glebie, w naszej żywności i w naszych ciałach. Soda oczyszczona jest neutralizatorem wielu innych związków, co czyni ją niezwykle pomocną jako lek w dobie toksyczności, przez którą obecnie przechodzimy. Jej podstawową cechą jest utrzymywanie równowagi dwutlenku węgla, wodorowęglanu i pH. Wodorowęglan sodu to związek chemiczny o wzorze NaHCO3. Poziom CO2 we krwi, który jest zwiększany przez spożycie wodorowęglanu sodu, jest kluczem do dostarczania tlenu do komórek. Tak więc coś tak prostego jak soda oczyszczona może często przynieść niemal natychmiastową ulgę w wielu sytuacjach medycznych.

Wodorowęglan sodu: 21 pytań, które rozwieją Twoje wątpliwości.

 • Jak podawać wodorowęglan sodu?
  Wodorowęglan sodu jest jednym z najbardziej elastycznych leków pod względem metod i sposobów podawania. Może być wstrzykiwany w sytuacjach awaryjnych, przyjmowany doustnie, nebulizowany, stosowany przezskórnie jako balsam lub pasta, dodawany do lewatyw i w większych ilościach do kąpieli terapeutycznych. (najlepiej z magnezem)
 • Kto powinien przyjmować wodorowęglan sodu i dlaczego jest on dobry dla zdrowia?
  Każdy. Wodorowęglan sodu jest uniwersalnym lekiem, który jest zarówno odżywczy, jak i bezpieczny i jest pomocny bez względu na to, z jakim syndromem mamy do czynienia. Wraz z wiekiem nasz organizm produkuje mniej wodorowęglanu sodu, dlatego musimy go uzupełniać, aby zrównoważyć jego niedobory.
 • Jaka jest różnica między wodorowęglanem sodu a sodą oczyszczoną?
  Nie ma różnicy. Wodorowęglan sodu (soda oczyszczona) jest prawdopodobnie jedną z najbardziej użytecznych substancji na świecie.
 • Gdzie mogę znaleźć wodorowęglan sodu?
  Wodorowęglan sodu jest dostępny i sprzedawany w każdym supermarkecie i aptece na świecie;
 • Jakie są skutki uboczne stosowania wodorowęglanu sodu?
  Wodorowęglan sodu (soda oczyszczona) jest ogólnie dobrze tolerowany. Wysokie dawki mogą jednak powodować bóle głowy, nudności lub drażliwość. Jeśli którykolwiek z tych objawów utrzymuje się lub staje się uciążliwy, należy poinformować o tym lekarza. Należy powiadomić lekarza, jeśli u pacjenta wystąpią: osłabienie mięśni, spowolnienie odruchów i dezorientacja, obrzęk stóp lub kostek, czarne stolce przypominające smołę, wymioty przypominające zmieloną kawę. W przypadku wystąpienia innych objawów niewymienionych powyżej należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
  Działania niepożądane po podaniu wodorowęglanu sodu mogą obejmować zasadowicę metaboliczną, obrzęk spowodowany przeciążeniem sodem, zastoinową niewydolność serca, zespół hiperosomalny, hipernatremię hiperwolemiczną i nadciśnienie tętnicze spowodowane zwiększonym stężeniem sodu.
 • Jaki jest najlepszy rodzaj wodorowęglanu sodu?

Bob’s Red Mill, Arm and Hammers (oba niezawierające aluminium) i dobre formuły łączone, takie jak pH Adjust, który zawiera wodorowęglan potasu i magnez. ( Chodzi o sodę czysta bez dodatków np: Aluminium)

 • Czy mogę przyjmować go codziennie w celu utrzymania zdrowia?
  Nie należy stosować maksymalnej dawki przez okres dłuższy niż 2 tygodnie. Inne informacje: Każda 1/2 łyżeczki zawiera 616 mg sodu. Wiele osób pyta, jaka byłaby dawka podtrzymująca lub dawka zapobiegająca rakowi. Ponownie, będzie się to znacznie różnić, ale jedna łyżeczka podzielona na dwie dawki może być standardem, ale nadal należy zmierzyć swoje pH w celu uzyskania wskazówek.
  Długotrwałe stosowanie wodorowęglanu sodu nie jest zalecane ani konieczne w każdym przypadku i należy zrozumieć ostrzeżenia przed jego stosowaniem. Wszystkie te informacje zawarte są w książce Sodium Bicarbonate oraz w Treatment Essentials.
  Co 2 tygodnie należy zrobić przerwę w stosowaniu wodorowęglanu sodu i wprowadzić niezbędne zmiany w stylu życia i diecie, aby pozostać bardziej zasadowym bez konieczności stosowania tak dużej ilości wodorowęglanu.
 • Jaka jest zalecana dawka?
  Najlepszą wskazówką dotyczącą dawkowania wodorowęglanu sodu jest własne pH moczu i śliny, które należy przyjmować rano lub kilka razy w ciągu dnia podczas intensywnego leczenia raka lub innych poważnych chorób.
  Zaleca się 1/4 do ½ łyżeczki na 8 uncji szklanki z cytryną (aby zrównoważyć sód z potasem) i nie więcej niż 1 1/2 do 2 łyżeczek w ciągu 24 godzin.
  Należy przestrzegać maksymalnych dawek 7 pół łyżeczki/dzień dla osób poniżej 60 roku życia i 3 pół łyżeczki/dzień dla osób powyżej 60 roku życia.
  Wodorowęglan sodu należy przyjmować 1-2 godziny przed lub po posiłku, aby nie zakłócać działania kwasu solnego niezbędnego do trawienia. Wodorowęglan sodu tymczasowo neutralizuje kwas solny. Jeśli więc przyjmujesz go w celu ogólnej konserwacji, przyjmuj go wcześnie rano lub przed snem. Nie powinno to wpływać na produkcję kwasu solnego podczas posiłków.
 • Jak mogę zmierzyć swoje pH i jakie pH jest dobre dla zdrowia?
  Kup kilka prostych i niedrogich pasków pH i przekonaj się sam, jak bardzo jesteś zakwaszony i zacznij praktykować medycynę pH lub coś, co można nazwać medycyną wodorowęglanową. Przywróć sobie zdrowe pH za pomocą wodorowęglanu sodu i chlorku magnezu i zobacz, o ile lepiej się poczujesz.
  Pierwszym krokiem w odniesieniu do medycyny pH i stosowania sody oczyszczonej jest upewnienie się, czy organizm jest zakwaszony, czy nie. Jeśli Twój organizm jest zakwaszony, postępuj zgodnie z wytycznymi, aby przywrócić pH jak najbliższe 7,4.
 • Dlaczego napoje kofeinowe są związane z pH i jak wpływają na mój organizm?
  Kawa ma tendencję do zakwaszania organizmu. Ma również tendencję do odwadniania organizmu.
 • Jakie są inne źródła wodorowęglanu sodu?
  Wodorowęglany sodu i potasu
  Regulator pH
  Wodorowęglan magnezu
 • Dlaczego istnieje związek między chorobami nerek a wodorowęglanem sodu?
  Same nerki produkują około dwustu pięćdziesięciu gramów (około pół funta) wodorowęglanu dziennie, próbując zneutralizować kwas w organizmie.
  Nerki monitorują i kontrolują kwasowość lub równowagę “kwasowo-zasadową” (pH) krwi. Jeśli krew jest zbyt kwaśna, nerki wytwarzają wodorowęglan, aby przywrócić równowagę pH krwi. Jeśli krew jest zbyt zasadowa, nerki wydalają wodorowęglan do moczu, aby przywrócić równowagę. Równowaga kwasowo-zasadowa jest wynikiem netto dwóch procesów: po pierwsze, usuwania wodorowęglanu w następstwie produkcji jonów wodorowych w wyniku metabolizmu składników diety; po drugie, syntezy “nowego” wodorowęglanu przez nerki.
  Wodorowęglan sodu w badaniach naukowych wykazał, że 650 mg wodorowęglanu 2-3 razy dziennie zapobiega lub odwraca potrzebę dializy u osób, które mają problemy z wydalaniem kwasów. 650 mg jest równe około 1/8 łyżeczki sody oczyszczonej (wodorowęglanu sodu) w szklance wody.
 • Czy wodorowęglan jest dobrym lekiem na raka? Dlaczego?
  Główną lekcją dla każdego, kto zmaga się z rakiem, jest to, że istnieją setki sposobów na zabicie komórek rakowych i przywrócenie równowagi organizmu. Wszyscy pacjenci chorzy na raka muszą zrozumieć, że nic nie wyleczy raka, dopóki nie zajmiemy się i nie wyleczymy podstawowej przyczyny raka.
  Dziesięć lat temu napisałem “Wodorowęglan sodu – leczenie raka przez biednego bogacza”. Od tego czasu wielu badaczy podtrzymuje twierdzenie, że byłoby godne ubolewania pominięcie tej najbardziej podstawowej substancji w leczeniu raka, nawet jeśli stosuje się toksyczną chemioterapię i radioterapię. Innymi słowy, wodorowęglany powinny być stosowane w KAŻDYM protokole leczenia raka.
  Nie sugeruję, że ktokolwiek powinien stosować leczenie wodorowęglanami dr Tullio Simoncini podawanymi dożylnie. Krew jest mało elastyczna, jeśli chodzi o zmiany pH. Simoncini wpadł w poważne kłopoty za nadmierną alkalizację krwi pacjenta, co łatwo kończy się śmiercią. Podawanie doustne i przezskórne jest preferowane nie tylko ze względu na kwestie bezpieczeństwa, ale także dlatego, że można dostarczyć wodorowęglan do wszystkich komórek w organizmie, co jest niemożliwe, jeśli dodaje się wodorowęglan bezpośrednio do krwi.
  Dziesięć lat później mamy więcej powodów niż kiedykolwiek, aby skupić się na terapii wodorowęglanowej w leczeniu raka. W nowym badaniu Ludwig Cancer Research stwierdzono: “Jeśli chcesz wyczyścić zegar raka – czyli zdecydowanie go pokonać – możesz chcieć go naprawdę wyczyścić – czyli przywrócić go do prawidłowego działania. Tylko komórki nowotworowe, które pozostają aktywne, w zgodzie z tykaniem ich wewnętrznych mechanizmów okołodobowych, pozostają podatne na terapie przeciwnowotworowe”. Jak więc można utrzymać te mechanizmy okołodobowe w ruchu? Wodorowęglan sodu obiecuje teraz obudzić komórki nowotworowe, które zasnęły głęboko w guzach, gdzie brak tlenu i kwaśne warunki idą w parze. Buforując przed zakwaszeniem, wodorowęglan sodu ratuje oscylację okołodobową”.
 • Czy powinienem mieszać go z wodą? Syropem klonowym? Czarną melasą?
  Chociaż opublikowałem informacje na temat ludowej formuły z użyciem syropu klonowego, nie polecam tego. Polecam melasę z czarnego paska (ponieważ nie trzeba jej gotować i ze względu na jej bogaty status mineralny) lub po prostu wodę mineralną lub destylowaną. Większość pacjentów z rakiem będzie chciała odciąć cukier od diety, aby zagłodzić raka glukozy, ale u niektórych osób, zwłaszcza tych umierających z głodu, może to pomóc w ostatnich próbach ratowania życia.
 • Czy wodorowęglan sodu może być stosowany podczas ciąży?
  Ten lek powinien być stosowany tylko wtedy, gdy jest to wyraźnie konieczne w czasie ciąży. Stwierdzono, że niewielkie ilości wodorowęglanu sodu są obecne w mleku matki. Niewielka zawartość dwutlenku węgla w wodzie jest zdrowa i to samo dotyczy kobiet w ciąży.
 • Jak podawać wodorowęglan sodu dzieciom? Ile?
  Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 5 lat bez dokładnego rozważenia i stosowania niskich dawek odpowiednich dla każdego dziecka.
 • Skąd wiadomo, że organizm ma niski poziom wodorowęglanów?
  Niedobór wodorowęglanów jest najbardziej nierozpoznanym schorzeniem na świecie, mimo że występuje niezwykle często. Problemy związane z kwaśnym poziomem pH (względny niedobór
  jonów wodorowęglanowych) zbierają duże żniwo w ludzkiej fizjologii, a im bardziej zakwaszona jest dana osoba, tym większy problem dla fizjologii komórek. Każda reakcja biochemiczna jest wrażliwa na pH, a enzymy są szczególnie wrażliwe. Nasza dieta odgrywa ważną rolę w utrzymaniu odpowiedniego poziomu pH w organizmie.
 • Czy przyjmowanie wodorowęglanu w wodzie pomaga na wszystkie rodzaje bólu?
  Wodorowęglan sodu ma atrakcyjne i silne właściwości przeciwbólowe. Wiele osób przekonało się, że wodorowęglan ma duże znaczenie w łagodzeniu nieustających bólów głowy, a także w łagodzeniu bólu spowodowanego urazami fizycznymi. W ciągu kilku minut bóle głowy zaczynają ustępować i często całkowicie znikają w ciągu 30-60 minut.
  Wodorowęglan sodu może być stosowany doustnie w dawkach 1/2 łyżeczki na 4 uncje wody co dwie godziny w celu złagodzenia bólu, a także zaburzeń żołądkowo-jelitowych, nie przekraczając 7 dawek dziennie. To w zasadzie paragon na każdym pudełku Arm and Hammers sprzedawanym w każdym supermarkecie w kraju.
 • Jak stosować wodorowęglan sodu w leczeniu astmy?
  Wydzieliny oskrzelowe podczas ataku astmy oskrzelowej są kwaśne, a kwasowość nadaje wydzielinom lepkość. Wodorowęglan sodu jest doskonałym wyborem do nebulizacji, oferując silne i natychmiastowe działanie zmieniające pH. Dr Tullio Simoncini zaleca stosowanie wodorowęglanu w aerozolu w przypadku gruczolakoraka płuc i oskrzeli.
 • Czym jest formuła wodorowęglanu cytryny?
  Ta prosta formuła normalizuje wiele parametrów biologicznych, pH, ORP, fosforany, wodorowęglany i przeciwutleniacze witaminy C. To potencjalna cudowna woda. Jedna cała cytryna świeżo wyciśnięta. Dodawaj sodę oczyszczoną powoli, kawałek po kawałku, aż przestanie musować. Następnie dolej wody do połowy szklanki. Jest to często przyjmowane dwa razy dziennie. Raz rano i raz przed snem na pusty żołądek. Limonkę można zastąpić. Zasadniczo ten pomysł z sokiem z cytryny i limonki jest również dobry dla osób, które obawiają się zatrzymania sodu. Ponieważ cytryna jest już bogata w potas, dodanie sodu w celu zneutralizowania kwasu po drodze również stworzy równowagę sodowo-potasową.
 • Czy sód zawarty w wodorowęglanie sodu wpłynie na moje ciśnienie krwi?
  Badanie Journal of Nutrition wykazało, że picie wody mineralnej bogatej w sód nie prowadziło do wzrostu ciśnienia krwi. Jednak każdy, kto ma wysokie ciśnienie krwi, powinien stale monitorować dodawanie wodorowęglanu sodu.

Wpis na podstawie: https://drsircus.com/sodium-bicarbonate-baking-soda/21-questions-about-sodium-bicarbonate-by-dr-mark-sircus/

Visits: 16

Similar Posts