Kilkudniowa głodówka oczyszczająca może zdziałać cuda lub… zaszkodzić. Wszystko zależy od tego, jak podejdzie się do realizacji zadania. Niezwykle ważne jest, aby podjąć się tej metody oczyszczania organizmu z rozwagą i pod okiem specjalistów. W naszym wpisie podpowiadamy, jak przygotować się do głodówki, co robić w jej trakcie i jak bezpiecznie wrócić do normalnego jedzenia, aby maksymalizować korzyści i uniknąć potencjalnych zagrożeń. Podsuwamy zalecany, sprawdzony i bezpieczny schemat postępowania. Dowiesz się, jakie są pierwsze kroki, jak monitorować swoje samopoczucie oraz jakie substancje wspierające można stosować, aby wspomóc ciało w tym naturalnym procesie detoksykacji. Zapraszamy do lektury, która może być początkiem zmiany na lepsze w Twoim życiu.

Lecznicza głodówka oczyszczająca. Protokół

1 dzień.

Na początku zafunduj sobie dzień wprowadzający. W tym czasie delikatnie wprowadzaj organizm w rytm niedostatku jedzenia. Odstaw używki: kawę, herbatę, alkohol, palenie. Powstrzymuj się od objadania się. Stawiaj na relaks, wypoczynek i odprężenie. Pierwszy dzień głodówki przeznacz też na dokładne oczyszczenie jelit. Jeśli nie masz problemu z zaparciami, wystarczy wypić sok z kapusty kiszonej na pusty żołądek. Szklanka soku wystarczy, aby w krótkim czasie odczuć potrzebę skorzystania z toalety. Osoby, które mają problemy z wypróżnieniem, nadwagą lub cierpiące na zatwardzenie, mogą wypróbować roztwór z 40 g soli glauberskiej rozpuszczonej w 3/4 litra wody przegotowanej, zakwaszonej sokiem cytrynowym. Wypicie roztworu soli w szybkim tempie wygeneruje potrzebę pójścia do toalety. Uwaga panie przyjmującej doustne środki antykoncepcyjne: roztwór soli powinien być stosowany nie wcześniej niż 3 godziny po przyjęciu pigułki. Jeśli z jakichś powodów stosowanie roztworu soli glauberskiej nie jest możliwe, należy wykonać lewatywę.

2 dzień


Kiedy
pojawi się uczucie głodu zaraz z rana, należy je oszukać, pijąc szklankę wody. Jeśli to nie pomoże, należy wypić kilka łyków maślanki, a następnie zastosować lewatywę. Jeśli pojawiają się takie zjawiska, jak:

  • zawroty głowy,
  • osłabienie,
  • zaplątanie,

nie należy się tym przejmować, gdyż są to naturalne objawy związane z niedostatkiem glukozy we krwi.

3 i kolejne dni głodówki oczyszczającej.

Na początku tego okresu następuje stabilizacja fizyczna i psychiczna organizmu, gdyż przestawia się on na inny tryb działania. W zależności od rodzaju głodówki, w tym dniu oczywiście może pojawić się uczucie łaknienia, ale także ochota na coś absolutnie niezwiązanego z dietą, np. uprawianie sportu. Trzeba jednak uważać, gdyż nierozsądne dawkowanie aktywności fizycznej podczas głodówki może być niebezpieczne.

Głodówka oczyszczająca co po zakończeniu ?

Kolejnym etapem jest ponowna nauka jedzenia. Polega ona stopniowym wprowadzaniu do diety lekkich produktów żywnościowych. Jeśli pojawiają się dolegliwości żołądkowo-jelitowe, powrót do normalnego schematu żywienia powinienem być oparty w pierwszej kolejności o dietę mleczno- bułkową, a następnie wprowadzenie lekkostrawnych potraw, krótko gotowanych, najlepiej duszonych i z niewielką ilością tłuszczu.

głodówka oczyszczająca 3-dniowa

O tym też pamiętaj po zakończeniu głodówki:

  • Wszystko, co zjadasz, bardzo dokładnie żuj.
  • Przełykać należy niewielkie porcje pokarmowej papki.
  • Przerwij posiłek wraz z momentem pierwszego pojawienia się uczucia sytości.
  • Pierwsze posiłki po głodówce należy oprzeć o gotowane zboża i warzywa,
  • w dalszej kolejności o zdrowe produkty mięsne: rybne i drobiowe.

Aby głodówka oczyszczająca dawała korzystny długoterminowy efekt, należy potraktować ją jak punkt startu do opracowania zupełnie nowej strategii dietetycznej i na podstawie zasad zdrowego żywienia.

Zanim przystąpisz do przeprowadzenia głodówki oczyszczającej, dowiedz się jak najwięcej na ten temat. Polecamy też nasze artykuły o głodówce: Głodówki lecznicze   oraz Bezpieczna głodówka

Visits: 18

Similar Posts