Korzeń światła

Korzeń Światła, nazywany także „Lichtyams” lub „Yams światła”, to wyjątkowa roślina z rodziny Yams, o niezwykłych właściwościach. W krajach tropikalnych wiele odmian Yams służy jako podstawowe pożywienie, ale tylko niewiele odmian, takich jak odmiana Shanyao (Dioscorea batatas), jest wykorzystywanych w tradycyjnej chińskiej medycynie jako lekarstwo, środek dietetyczny lub farmaceutyczny.
Odmiana Shanyao jest szczególnie popularna w chińskiej medycynie ze względu na jej właściwości wzmacniające siłę Yin, pobudzające trawienie, wspierające śledzionę i płuca, obniżające poziom cukru we krwi, aktywujące siły odmładzania i tonizujące cały system odpornościowy.

Korzeń Światła: Niezwykła Roślina z Unikalną Energią


Od około 20 lat, korzeń Światła jest uprawiany w Środkowej Europie, gdzie otrzymał nową nazwę dla lepszego odróżnienia od pierwotnych odmian – “Lichtwurzel” lub “Korzeń Światła”. Jedną z unikalnych właściwości Korzenia Światła jest to, że magazynuje energię światła.
Jednakże należy uważać na podobne odmiany na rynku, które nie posiadają tej specjalnej właściwości. W celu uzyskania dokładnych informacji o pochodzeniu nasion, należy wykorzystać nasiona od Ralfa Rößnera, który osobiście był w Chinach i przywiózł stamtąd nasiona.

Osoby jasnowidzące i wrażliwe są w stanie odczuć energię Korzenia Światła i potwierdzić jego oryginalność. Aktualnie prowadzone są badania naukowe, aby potwierdzić tę unikalną właściwość Korzenia Światła.
Korzeń Światła jest rośliną nie tylko cenną dla zdrowia, ale także dla duchowego pożywienia człowieka. Jest to roślina, która zasługuje na większą uwagę ze względu na swoje niezwykłe właściwości.

Jak wygląda Korzeń Światła

Korzeń Światła, jak wszystkie odmiany Dioscorei, to roślina bylinowa wijąca się. Gdy ma możliwość, wspinaczka osiąga nawet 10 metrów wysokości. Jej liście tworzą sercowaty kształt o ciemnozielonym kolorze i mocno fioletowym brzegu. Od maja do sierpnia łodygi i liście szybko się rozwijają, ale od sierpnia proces ten zatrzymuje się, ponieważ energia rośliny skupia się na wzroście korzenia.
Korzeń Światła kwitnie od lipca do września.

Małe, białe kwiatki o kształcie gwiazdki są bardzo delikatnie pachną wanilią. Kwiaty te kwitną zaledwie przez kilka dni, ale z powodu ciągłego rozwoju nowych kwiatów, powstaje wrażenie, że kwitnienie trwa wiecznie.
Od sierpnia w osi liści rozwijają się małe, szare bulwy. Można je jeść, ale zwykle używa się ich jako materiału siewnego.

Długoletnie badania wykazały, że Korzeń Światła ma tendencję do głębokiego zagłębiania się w ziemi i tworzenia skomplikowanych form korzeniowych, które są tak ekstremalne, że nie można ich wydobyć z ziemi. Dopiero ogrodnik, badacz i ekolog Ralf Rößner odkrył, że wypełnienie okolic korzenia piaskiem z dużą ilością krzemu zatrzymuje tę tendencję. Wówczas roślina zaczyna wytwarzać palowy, pionowy korzeń o formie maczugi, na dole rozszerzając się, o długości do 1 metra. Korzeń ten jest prosty, lekko owłosiony, o kolorze kości słoniowej i neutralnym smaku. Zawiera min:

 • witaminy B1,
 • B2,
 • 26 różnych aminokwasów
 • oraz 40 (!) elementów śladowych.

W środku jest mocno biały i posiada dużą ilość śluzu. Dobrze szczotkowany, smażony lub gotowany wytwarza delikatny, lekko słodki, orzechowy smak. Może zastąpić ziemniaki w każdym daniu.
Do uprawy specjalnej rośliny, używa się bulw lub kawałków korzeniowych posiadających oczka, podobnie jak ziemniak, które można rozciąć na mniejsze kawałki. W naszych warunkach klimatycznych zaleca się wysiew dopiero po przejściu Trzech Ogrodników.

Uprawa Korzenia światła

Roślinę tę najlepiej uprawiać w kanałach wypełnionych piaskiem lub w skrzynkach. W górnej części pojemnika należy umieścić warstwę ziemi kompostowej, którą należy utrzymywać wilgotną, ale nie przemoczoną. Aby osiągnąć sukces w uprawie, roślinie należy zapewnić osłonę przed wiatrem oraz odpowiednie nasłonecznienie. Co więcej, trzeba zbudować rusztowanie, umożliwiające roślinie wspinanie się na co najmniej trzy metry.


W październiku lub listopadzie, gdy liście rośliny zwiędły i stały się brązowe, można przystąpić do ręcznego zbioru. Wydajność uprawy uzależniona jest od warunków, w jakich roślina była hodowana, i wynosi od 2 do 5 kilogramów na metr bieżący.
Jak wynika z powyższego, uprawa tej rośliny wymaga wiele pracy i specjalnej, wyłącznie ręcznej opieki. Ponadto roślina ta jest bardzo wrażliwa. Im więcej uwagi i opieki ze strony człowieka, tym bardziej rośnie i rozwija się.

Korzeń światła na talerzu

Podczas spożywania korzenia światła ważne jest, aby nie obierać go ze skóry, a jedynie dokładnie wypłukać. Skóra jest miękka i delikatna, dlatego już podczas szorowania częściowo się ściera.
Można spożywać go na wiele sposobów:

 • jako surówkę z różnymi sosami lub starte jako dodatek do innych sałatek. Ma delikatny smak i piękny biały kolor. Warto jednak zwrócić uwagę, że powstające śluzy nie każdemu mogą przypaść do gustu.
 • gotowany lub smażony: fantastyczna przekąska! Wystarczy maksymalnie dwie minuty gotowania na najmniejszym ogniu. Smakuje podobnie jak ziemniak, ale jeszcze lepiej. Dla osób szukających wegańskiej alternatywy do masła warto spróbować ekologicznego oleju rzepakowo-lnianego z firmy Golden Drop.
 • suszony w plasterkach – świetna alternatywa dla ziemniaczanych chipsów.
 • suszony i mielony jako dodatek do wszelkich potraw. Wystarczy jedna łyżka na duży garnek zupy, aby nadać jej niepowtarzalnego smaku i aromatu. Można także dodawać do pieczenia chleba i ciast.
  firma Imton oferuje pyszną kawę zbożową z Korzeniem Światła.
  Warto zwrócić uwagę, że każdy milimetr korzenia światła jest cenny, dlatego ważne jest, aby nie marnować go podczas przygotowywania potraw.
Korzeń światła co to jest

Uwaga! Korzenia Światła nie należy przechowywać w lodówce, a także nie należy go gotować w mikrofalówce lub piekarniku elektrycznym z włączonym wentylatorem! W bezpośrednim sąsiedztwie elektromagnetycznych pól korzeń traci swoje właściwości.

Korzeń Światła: Naturalny Magazyn Eteru Światła dla Zdrowia i Duchowość

Korzeń Światła nosi swoją nazwę z powodu jego unikalnych właściwości. Badacz Ralf Rößner potwierdził to, co Rudolf Steiner – założyciel ruchu duchowego antropozofii – powiedział już w 1923 roku: Korzeń Światła jest jedyną rośliną na świecie, która potrafi magazynować eter światła w swoim korzeniu. Człowiek będzie coraz bardziej potrzebował tej substancji, a w przyszłości Korzeń Światła może zastąpić ziemniaki.


Spożywanie Korzenia Światła wpływa na nas jak wewnętrzna kąpiel słoneczna. Pomaga uwolnić myśli i wypełnia intelekt światłem.
Jak wiadomo, dla dobra ciała i duszy człowiek potrzebuje światła słonecznego i promieniowania kosmicznego jako niematerialnego pokarmu, wzmacniającego nasze siły życiowe. Innymi słowy, spożywamy eter światła.

Obecnie, ze względu na wszechobecne zanieczyszczenia oraz fakt, że większość czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, nasza skóra jest mniej zdolna do przepuszczania światła, a nasze zmysły są ograniczone. Dlatego tak ważne jest uzupełnienie brakującej energii.
Można pomóc sobie, jedząc regularnie, chociaż po łyżeczce Korzenia Światła dziennie. W ten sposób nasze ciało, dusza i duch otrzymują impuls słoneczny – eter światła poprzez pożywienie.

Czym jest Eter?

Eter to pojęcie, które było obecne w nauce do XIX wieku. Wywodzi się ono ze starej greckiej nauki o czterech żywiołach (ziemi, wody, powietrza i ognia), a każdy z żywiołów był powiązany z odpowiednim eterem. Eter (po grecku: niebieskie niebo) oznaczał niematerialny obszar. Dla Greków oraz dla wielkiego lekarza Paracelsusa eter był pierwotną, uniwersalną i niematerialną substancją świata, dzięki której powstaje życie.
Jeden z eterów to eter światła.

Jego działanie można zaobserwować w roślinach, które dążą do góry, co jest spowodowane siłą lekkości, przeciwną do siły ciążenia. Możemy także zaobserwować działanie eteru światła na sobie, np. poprzez mocne uderzenie rękami w ścianę, a następnie nagle ich opuszczenie — nasze ręce jakby same unosiły się do góry.


Wykorzystanie działania eteru światła na człowieka może wpływać na siły wewnętrznego wzrostu, dążenie do góry oraz siły osobowości.
Jednak procesy eteryczne wymagają trwałości, regularności oraz rytmu, dlatego nie należy spodziewać się szybkich, natychmiastowych efektów po stosowaniu Korzenia Światła.

Korzeń światła nasiona

Podsumowanie

Warto spożywać Korzeń Światła ze względu na jego unikalne właściwości. Roślina ta magazynuje eter światła w swoim korzeniu, co wpływa korzystnie na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Spożywanie Korzenia Światła działa na nas jak wewnętrzna kąpiel słoneczna, uwalniając nas z ciężaru i wypełniając naszą duszę światłem. Korzeń Światła może zastąpić tradycyjne źródła pożywienia, takie jak ziemniaki, i może stanowić przyszłościowe źródło pożywienia, uwzględniając nasze potrzeby żywieniowe i ekologiczne.

Views: 36

Podobne wpisy