Oliwa magnezowa przepis

Czy wiesz, że oliwa magnezowa posiada niezwykłe właściwości korzystnie wpływające na nasze zdrowie? Kiedy jest wcierana w skórę podczas masażu, nie tylko doskonale łagodzi przewlekłe stany bólowe, ale również skutecznie rozluźnia napięte mięśnie. Dzięki temu pomaga w walce z uciążliwymi skurczami, które mogą być przyczyną dyskomfortu w codziennym życiu. Co więcej, regularne stosowanie oliwy magnezowej może poprawić jakość snu, co jest nieocenione dla osób borykających się z problemami z zasypianiem lub częstym budzeniem się w nocy. Oliwa magnezowa również obniża wydzielanie kortyzolu, znanego jako “hormon stresu”, który jest produkowany w naszym organizmie w sytuacjach napięcia. Dlatego stosowanie oliwy magnezowej może być świetnym wsparciem dla osób żyjących w ciągłym pośpiechu i stresie.

Jak zrobić oliwę magnezową?

Potrzebujesz:

Chlorek magnezu
ciepłą wodę
pojemnik szklany

Proporcje:

W zależności, jaki roztwór zamierzamy osiągnąć. Ja zastosowałam 3/4 chlorku magnezu w postaci płatków oraz 1/4 ciepłej wody.

Wykonanie:

Wlej ciepłą wodę do chlorku magnezu i porządnie wymieszaj. Ja ułatwiłam sobie to zadanie, wkładając do roztworu 2 szklane kuleczki.

jak zrobic oliwe magnezowa

Czy stężenie roztworu oliwy ma znaczenie?

Tak, im bardziej skoncentrowana jest oliwa, tym silniejsze jest jej działanie i bardziej tłusta konsystencja. Jednak dla osób z dużymi niedoborami magnezu, zalecam rozpoczęcie od roztworu w proporcji 1:1 lub 1:2 (z możliwością dodania chlorku magnezu w razie potrzeby), aby uniknąć nieprzyjemnego uczucia szczypania skóry.

Chociaż szczypanie skóry z czasem ustępuje, na początku może być naprawdę nieprzyjemne. Po kilku dniach lub około tygodniu skóra zazwyczaj przestaje reagować tak intensywnie, co jest związane z uzupełnieniem niedoborów magnezu.

Jak stosować oliwę magnezową?

Można stosować do masażu całego ciała lub miejscowo.Miejscowo najlepiej wsmarowywać oliwę na rozgrzane ciało (np. po kąpieli) w miejsca o najlepszej wchłanialności, czyli pod pachami, w pachwinach, wewnętrznych częściach ud, pod kolanami i na stopy.

Uwaga !

Oliwa w zależności od stężenia pozostawia na skórze cienką tłustą warstwę. Nie jest to jednak typowy olejek i nie brudzi ubrań. Po posmarowaniu skóry należy odczekać parę minut, aż oliwa się wchłonie. Jeżeli czujemy dyskomfort z tłustą powłoką oliwy  na skórze lub czujemy nieprzyjemne pieczenie skóry dłuższy czas- należy oliwę zmyć ze skóry ciepłą wodą.

Oliwa magnezowa na co uważać

Absolutnie nie można smarować oliwą magnezową na obdartą i zraniona skórę, chyba że ktoś lubi cierpieć 😉
Również bardzo bolesne jest posmarowanie skóry w miejscu po świeżo wykonanej depilacji.

Należy  pamiętać, że magnez jest termicznie bardzo zimny, o czym się przekonasz, kiedy wlejesz ciepłą wodę do chlorku magnezu  (natychmiast się schłodzi).
Ta informacja jest szczególnie istotna dla osób bardzo wychłodzonych z zimnymi stopami i dłońmi.  Jedynym dobrym rozwiązaniem dla takich osób jest mieszanka ziołowa z dodatkiem BAI ZHU, o którym przeczytasz w artykule, Dlaczego magnez to pierwiastek energii życiowej.

oliwa magnezowa przepis

Views: 60

Podobne wpisy