Czy wiesz o tym, że oliwa magnezowa wcierana w skórę podczas masażu  łagodzi świetnie przewlekłe stany bólowe, rozluźnia mięśnie, likwiduje skurcze, poprawia jakość snu i obniża wydzielanie kortyzolu ? (hormonu wydzielającego się w sytuacji stresowej)

Oliwa magnezowa przepis do zrobienia w domu

Potrzebujesz:

Chlorek magnezu
ciepłą wodę
pojemnik szklany

Proporcje:

W zależności, jaki roztwór zamierzamy osiągnąć. Ja zastosowałam 3/4 chlorku magnezu w postaci płatków oraz 1/4 ciepłej wody.

Wykonanie:

Wlej ciepłą wodę do chlorku magnezu i porządnie wymieszaj. Ja ułatwiłam sobie to zadanie, wkładając do roztworu 2 szklane kuleczki.

oliwa magnezowa przepis domowy

Czy stężenie roztworu oliwy ma znaczenie?

Tak. Im bardziej oliwa jest stężona, tym jest mocniejsza w działaniu i ma bardziej tłustą konsystencję.

Niemniej jednak dla osób z dużymi niedoborami magnezu polecam zrobienie na początek roztworu 1:1 lub 1:2, (zawsze można dosypać chlorku magnezu) ze względu na nieprzyjemne szczypanie skóry.
Szczypanie skóry po pewnym czasie ustaje, ale jest naprawdę nieprzyjemne. Po kilku dniach lub po ok. tygodniu skóra już najczęściej nie reaguje tak boleśnie (jest to związane z uzupełnieniem niedoborów magnezu).

Jak stosować oliwę magnezową

Można stosować do masażu całego ciała lub miejscowo.

Miejscowo najlepiej wsmarowywać oliwę na rozgrzane ciało (np. po kąpieli) w miejsca o najlepszej wchłanialności, czyli pod pachami, w pachwinach, wewnętrznych częściach ud, pod kolanami i na stopy.

Uwaga !

Oliwa w zależności od stężenia pozostawia na skórze cienką tłustą warstwę. Nie jest to jednak typowy olejek i nie brudzi ubrań. Po posmarowaniu skóry należy odczekać parę minut, aż oliwa się wchłonie. Jeżeli czujemy dyskomfort z tłustą powłoką oliwy  na skórze lub czujemy nieprzyjemne pieczenie skóry dłuższy czas- należy oliwę zmyć ze skóry ciepłą wodą.

Oliwa magnezowa przeciwwskazania

Absolutnie nie można smarować oliwą magnezową na obdartą i zraniona skórę, chyba że ktoś lubi cierpieć 😉
Również bardzo bolesne jest posmarowanie skóry w miejscu po świeżo wykonanej depilacji.

Należy  pamiętać, że magnez jest termicznie bardzo zimny, o czym się przekonasz, kiedy wlejesz ciepłą wodę do chlorku magnezu  (natychmiast się schłodzi).
Ta informacja jest szczególnie istotna dla osób bardzo wychłodzonych z zimnymi stopami i dłońmi.  Jedynym dobrym rozwiązaniem dla takich osób jest mieszanka ziołowa z dodatkiem BAI ZHU, o którym przeczytasz w artykule, Dlaczego magnez to pierwiastek energii życiowej.

oliwa magnezowa jak dziala

Odsłony: 14

Podobne wpisy