Oliwa magnezowa przepis

Czy wiesz, że oliwa magnezowa posiada niezwykłe właściwości korzystnie wpływające na nasze zdrowie? Kiedy jest wcierana w skórę podczas masażu, nie tylko doskonale łagodzi przewlekłe stany bólowe, ale również skutecznie rozluźnia napięte mięśnie. Dzięki temu pomaga w walce z uciążliwymi skurczami, które mogą być przyczyną dyskomfortu w codziennym życiu. Co więcej, regularne stosowanie oliwy magnezowej może poprawić jakość snu, co jest nieocenione dla osób borykających się z problemami z zasypianiem lub częstym budzeniem się w nocy. Oliwa magnezowa również obniża wydzielanie kortyzolu, znanego jako “hormon stresu”, który jest produkowany w naszym organizmie w sytuacjach napięcia. Dlatego stosowanie oliwy magnezowej może być świetnym wsparciem dla osób żyjących w ciągłym pośpiechu i stresie.

Oliwa magnezowa przepis do zrobienia w domu

Potrzebujesz:

Chlorek magnezu
ciepłą wodę
pojemnik szklany

Proporcje:

W zależności, jaki roztwór zamierzamy osiągnąć. Ja zastosowałam 3/4 chlorku magnezu w postaci płatków oraz 1/4 ciepłej wody.

Wykonanie:

Wlej ciepłą wodę do chlorku magnezu i porządnie wymieszaj. Ja ułatwiłam sobie to zadanie, wkładając do roztworu 2 szklane kuleczki.

oliwa magnezowa przepis domowy

Czy stężenie roztworu oliwy ma znaczenie?

Tak. Im bardziej oliwa jest stężona, tym jest mocniejsza w działaniu i ma bardziej tłustą konsystencję.

Niemniej jednak dla osób z dużymi niedoborami magnezu polecam zrobienie na początek roztworu 1:1 lub 1:2, (zawsze można dosypać chlorku magnezu) ze względu na nieprzyjemne szczypanie skóry.
Szczypanie skóry po pewnym czasie ustaje, ale jest naprawdę nieprzyjemne. Po kilku dniach lub po ok. tygodniu skóra już najczęściej nie reaguje tak boleśnie (jest to związane z uzupełnieniem niedoborów magnezu).

Jak stosować oliwę magnezową

Można stosować do masażu całego ciała lub miejscowo.

Miejscowo najlepiej wsmarowywać oliwę na rozgrzane ciało (np. po kąpieli) w miejsca o najlepszej wchłanialności, czyli pod pachami, w pachwinach, wewnętrznych częściach ud, pod kolanami i na stopy.

Uwaga !

Oliwa w zależności od stężenia pozostawia na skórze cienką tłustą warstwę. Nie jest to jednak typowy olejek i nie brudzi ubrań. Po posmarowaniu skóry należy odczekać parę minut, aż oliwa się wchłonie. Jeżeli czujemy dyskomfort z tłustą powłoką oliwy  na skórze lub czujemy nieprzyjemne pieczenie skóry dłuższy czas- należy oliwę zmyć ze skóry ciepłą wodą.

Oliwa magnezowa przeciwwskazania

Absolutnie nie można smarować oliwą magnezową na obdartą i zraniona skórę, chyba że ktoś lubi cierpieć 😉
Również bardzo bolesne jest posmarowanie skóry w miejscu po świeżo wykonanej depilacji.

Należy  pamiętać, że magnez jest termicznie bardzo zimny, o czym się przekonasz, kiedy wlejesz ciepłą wodę do chlorku magnezu  (natychmiast się schłodzi).
Ta informacja jest szczególnie istotna dla osób bardzo wychłodzonych z zimnymi stopami i dłońmi.  Jedynym dobrym rozwiązaniem dla takich osób jest mieszanka ziołowa z dodatkiem BAI ZHU, o którym przeczytasz w artykule, Dlaczego magnez to pierwiastek energii życiowej.

oliwa magnezowa jak dziala

Visits: 45

Similar Posts