To, że ciało człowieka wyglądem zdradza dolegliwości, w tym potencjalną obecność kamieni żółciowych, nie jest nowym odkryciem. Medycyna chińska diagnozuje w ten sposób choroby od tysięcy lat. Z kolei medycyna zachodnia przez wiele lat ignorowała fakt, że wygląd skóry czy języka może sygnalizować różne problemy zdrowotne, w tym właśnie kamienie żółciowe w woreczku żółciowym czy w wątrobie. Dlatego tak ważne jest, by regularnie obserwować swoje ciało i zwracać uwagę na wszelkie zmiany, które mogą być oznaką poważniejszych dolegliwości. W jaki sposób możemy to robić i na co konkretnie powinniśmy zwrócić uwagę?
Kamienie żółciowe diagnostyka
Podejście holistyczne do człowieka mają tylko dawne kanony medycyny wschodniej. Na zachodzie sposób diagnozy palpacyjny nie jest już stosowany i całkowicie zawierzyliśmy urządzeniom diagnostycznym. Neguje się obecność kamieni w wątrobie, ponieważ nie są widoczne w trakcie badania usg. Niestety wiele osób sygnalizuje zawodność takiej diagnozy. Często wyniki badań wskazują dobry stan zdrowia, a osoba nie czuję się dobrze.
Dlatego warto poznać niektóre z sygnałów wysyłane przez nasz organizm świadczące o dysfunkcjach. Kamienie żółciowe są główną przyczyną wielu chorób. Osłabiają funkcje wątroby, głównego organu zajmującego się procesami trawienia i metabolizmu. Jedną z głównych przyczyn zaburzeń wątroby są kamienie w drogach żółciowych. Należy ich się bezwzględnie pozbyć o czy poczytasz w tym miejscu: Oczyszczanie woreczka żółciowego i wątroby z kamieni nie dla każdego.
Kamienie żółciowe ważne objawy
1. Wypadanie i przedwczesne siwienie włosów
Siwienie włosów jest sygnałem, że organizm ma braki mikroelementów. Dzieje się tak z dwóch powodów. Organizm albo ma niedobory mikroelementów (może to być ze względu na nadmierne zakwaszenie) albo mikroelementy dostarczane w posiłkach nie są przyswajane ze względu na zaburzenia trawienia i złej pracy wątroby. Jest to sygnał, że w organizmie występują zatory. Również osłabiona jest praca wątroby, serca, jelita cienkiego, trzustki i organów układu rozrodczego. Występują wtedy tendencje do tworzenia się torbieli, guzów, niestrawności oraz chorób sercowo-naczyniowych.
2. Skóra w okolicy czoła
Tłusta skóra szczególnie okolicy między oczami wskazuje na słabość pracy wątroby spowodowane nagromadzeniem się kamieni żółciowych. Pocenie się na czole szczególnie na żółto jest sygnałem zaburzeń pracy żółci w wątrobie.
3. Bruzda pomiędzy brwiami
Tzw. lew, świadczy o nadmiernej aktywności i pracy wątroby, co jest wynikiem zaburzeń spowodowanych m.in. kamieniami żółciowymi. Bardzo często osoby z takimi bruzdami miewają ataki złości, co również zdradza obecność kamieni żółciowych.
4. Ciemny odcień skóry na skroniach
Z powodu złogów kamieni w pęcherzyku żółciowym i wątrobie praca wątroby, pęcherzyka żółciowego, śledziony i trzustki przebiega nieprawidłowo.
5. Nos ciągle zaczerwieniony
Wynik zaburzeń pracy wątroby, nerek, układu trawiennego. Taki nos sugeruje również złą kondycję serca.
6. Koniuszek nosa twardy i zgrubiony
Praca wątroby przebiega nieprawidłowo, powodując nadmierne stłuszczenie serca, wątroby, śledziony, nerek, gruczołu prostaty. Jest to również sygnał twardnienia tętnic.
7. Nos przekrzywiony w lewą stronę
Jeżeli nie było uszkodzenia mechanicznego nosa, takie skrzywienie oznacza brak aktywności organów znajdujących się po prawej stronie. Są to takie organy jak wątroba, pęcherzyk żółciowy, prawa nerka, prawy jajnik, okrężnica wstępująca, prawa strona mózgu. Główna przyczyna są kamienie żółciowe w pęcherzyku i wątrobie.
8. Skóra pod oczami ma żółte zabarwienie
Wątroba i pęcherzyk żółciowy pracują nadmiernie, czyli są przeciążone najprawdopodobniej kamieniami.
9. Worki pod oczami
Organizm ma zaburzoną pracę limfy okolic głowy i woda i tłuszcz pod oczami nie zostaje prawidłowo odprowadzona. Jest to wynik zaburzeń układu trawiennego i wydalniczego.
10. Biała plama na źrenicy oka
Stan przewlekły słabej wątroby i układu wydalniczego, który prowadzi do rozwoju katarakty.
11. Białe lub żółte pogrubione plamki na białkach oczu
Te plamki to nagromadzony śluz w okolicy głowy. Jest to wynik obecności kamieni w drogach żółciowych. Taki obraz białek wskazuje również na obecność torbieli i guzów w organizmie.
12. Brak blasku w oczach
Wątroba i nerki nie potrafią prawidłowo filtrować krwi ze względu na zatory w nerkach i wątrobie w postaci kamieni. Takie oczy możemy najczęściej spotkać u osób starszych lub ciężko chorych. Krew jest tak mocno zanieczyszczona i gęsta, że przestała prawidłowo płynąć. Najczęściej występuje również osłabienie wzroku i funkcji mózgu.
13. Plamy na skórze tzw. starcze plamy lub plamy wątrobowe
Są wynikiem złej pracy wątroby. Najczęściej znajdziemy je na czole, pod oczami czy na grzbiecie dłoni. Pod wpływem słońca na powierzchni skóry pojawiają się wyrzucane na wierzch złogi kwasowe w postaci takich plam, m.in. w wyniku obecności kamieni żółciowych.
14. Bruzda pionowa na języku
Pionowa bruzda wzdłuż języka zdradza osłabienie układu trawiennego. Oczywiście wątroba należy do tego układu.
15. Odciski zębów po bokach języka
Są sygnałem osłabionych funkcji trawiennych szczególnie wątroby i jelit. Również takie odciski mogą pojawić się przy nadmiernym przeciążeniu organizmu.
16. Żółty lub biały nalot na języku
Obrazuje nagromadzenie się śluzu, spowodowane jest to zaburzonym wydzielaniem żółci, przez co trawienie nie przebiega prawidłowo.
17. Odbijanie i przykry zapach z ust
Niewłaściwie trawiony pokarm zalega w żołądku lub jelitach tworząc gazy. Jest to wynik źle pracującej wątroby, trzustki, żołądka, jelit.
18. Psujące się zęby
Jeżeli psują się kły (mamy dwa górne i dwa dolne) oznacza to obecność kamieni w woreczku żółciowym i wątrobie.
19. Stolec jasny lub koloru gliny
Jest to oznaka zaburzenia pracy wątroby. Żółć barwi stolec na brązowo.
20. Stolec unoszący się na powierzchni wody
Świadczy o złym trawieniu tłuszczy przez wątrobę.
21. Dłonie stopy i paznokcie 12 symptomów
Kamienie żółciowe i układ trawienny
Obecność kamieni w przewodzie żółciowym zdradza wiele symptomów. Prawidłowe trawienie jest oznaką zdrowia całego układu trawiennego. Niekiedy nie zwracamy uwagi na pewne symptomy, ponieważ przywykliśmy już do nich lub nie zdajemy sobie sprawy, że mogą być oznaką poważniejszych problemów. Niestety z czasem te symptomy się pogłębiają, a nowe dochodzą. Dlatego warto przyjrzeć się sobie, gdyż ciało stanowi sieć informacji.
Pamiętaj też, że zła praca wątroby powoduje, że denerwujesz się błahostkami, jesteś agresywny i wściekły na ludzi. Łatwo wyprowadzasz się z równowagi, a wystarczy oczyścić wątrobę i woreczek żółciowy, abyś poczuł się lepiej. Jak to zrobić przeczytaj tu Płukanie woreczka żółciowego i wątroby, krok po kroku
- źródła: A. Moritz „Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego”
- I. Dougans „Refleksologia”
- , P. Pitchford „odżywianie dla zdrowia„,
- T. Błaszczyk „Podstawy medycyny chińskiej”
Views: 88