Apel 5G

Jeśli plany przemysłu telekomunikacyjnego odnośnie 5G zostaną wprowadzone w życie, żaden człowiek, zwierzę, ptak, owad czy roślina na Ziemi nie będzie w stanie uniknąć promieniowania przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

Co to jest 5G

Jest to promieniowanie na poziomie radiacji RF dziesiątki, a nawet setki razy wyższej niż te, z którym stykamy się obecnie i to bez możliwości ucieczki i znalezienia schronienia gdziekolwiek na Ziemi.

Zrealizowanie tych planów doprowadzi do poważnych, nieodwracalnych skutków u ludzi i trwałego uszkodzenia wszystkich ekosystemów na planecie. Należy przedsięwziąć natychmiastowe kroki w celu ochrony ludzkości i środowiska, zgodnie z imperatywami etycznymi i porozumieniami międzynarodowymi. (Note: References are provided as hyperlinks and endnotes.)Dlatego przeczytaj uważnie, co może czekać Cię i Twoich bliskich i podpisz petycję. Sprawa jest bardzo poważna, bo chodzi o zdrowie i życie wszystkich istot żyjących na ziemi. Wydaje się niewiarygodne, że można wbrew ostrzeżeniom wielu środowisk lekarskich i naukowych działać na szeroką skalę przeciwko zdrowiu i życiu wszystkich istot żyjących, a jednak…. Sprawa jest tak straszna, że wiele osób nie wierzy w szkodliwość fal 5G, bo przecież „nie zrobiliby takiej okrutnej rzeczy” albo „rządy na to nie pozwolą”.  Czy Ci się to podoba, czy nie to się już dzieje a ludzie i zwierzęta  chorują i umierają bardziej niż kiedykolwiek w historii ludzkości.

5G = totalna kontrola?

Firmy telekomunikacyjne na całym świecie, przy wsparciu rządów krajowych, są gotowe do wprowadzenia sieci bezprzewodowej piątej generacji (5G) w ciągu najbliższych dwóch lat.
Powszechnie uważa się, że spowoduje ona bezprecedensową zmianę w życiu ludzi na całym świecie. Będziemy mieć „inteligentne” domy, „inteligentne” firmy, „inteligentne” autostrady,„inteligentne” miasta i autonomiczne samochody bez kierowcy. Dosłownie wszystko, co kupimy i co będziemy posiadać, poczynając od lodówki i pralki po karton mleka, szczotkę do włosów czy pieluchy dla dziecka, będzie wyposażone w antenę i mikrochipy, i będzie bezprzewodowo połączone z Internetem. Każdy człowiek na świecie będzie miał natychmiastowy dostęp do superszybkiej, szerokopasmowej, bezprzewodowej komunikacji z dowolnego punktu na Ziemi, nawet znajdując się w środku tropikalnego lasu, na środku oceanu czy na Antarktydzie.

Technologia 5 G a środowisko

Natomiast mało znanym faktem jest to, że fale radiowe 5G jest to, że spowodują one również zmianę w środowisku naturalnym na całej planecie na skalę, jakiej świat dotąd nie widział. Planuje się rozmieścić nadajniki radiofal tak gęsto, że większości z nas trudno to sobie wyobrazić. Oprócz milionów nowych stacji bazowych 5G na Ziemi i 20.000 nowych satelitów na orbicie ocenia się, że do 2020 roku 200 miliardów przedmiotów będzie nieustannie emitowało mikrofale w ramach Internetu Rzeczy (Internet of Things), a kilka lat później będzie ich już bilion. Komercyjną wersję technologii 5G o niższych częstotliwościach i mniejszej prędkości wprowadzono w Katarze, Finlandii i Estonii w połowie 2018 roku. Wdrażanie 5G opartej na ekstremalnie wysokich częstotliwościach (fale milimetrowe) ma się rozpocząć (rozpoczęło się. Obecnie mamy rok 2021) pod koniec 2018 r. Choć powszechnie się temu zaprzecza, istnieje przytłaczająca ilość dowodów na szkodliwość radiofal  (RF) dla żywych organizmów. Zgromadzone dotąd dowody kliniczne, że powodują one dolegliwości i choroby u ludzi, doświadczalne dowody uszkodzenia DNA, komórek i układów narządów u szerokiej gamy roślin i zwierząt oraz dowody epidemiologiczne na to, że jedne z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych.
Takie choroby jak rak, choroby serca i cukrzyca są w dużej mierze spowodowane przez zanieczyszczenie elektromagnetyczne środowiska i składają się na bazę naukową zawierającą ponad 10.000 recenzowanych publikacji. 5G spowoduje bezprecedensowy wzrost nieuchronnej, niedobrowolnej ekspozycji wszystkich na promieniowanie radiofalowe

Naziemne stacje 5G

By móc przesyłać ogromne ilości danych–warunek niezbędny dla działania Internetu Przedmiotów (Internet of Things-IoT) – technologia 5G, gdy już zostanie całkowicie wdrożona, będzie używała fal milimetrowych, które słabo przenikają przez materiały stałe. Dlatego każdy operator będzie musiał postawić stacje bazowe co 100 metrów w każdym mieście na świecie.W przeciwieństwie do wcześniejszych generacji technologii bezprzewodowej, w których pojedyncza antena zapewnia zasięg na szerokim obszarze, stacje bazowe i urządzenia 5G będą wyposażone w wiele anten działających w tzw. układzie fazowanym (ang. “phased arrays”)  pozwalającym na formowanie skupionych, sterowalnych wiązek energii, na podobieństwo lasera, i umożliwiających nadajnikowi i odbiornikowi śledzenie siebie nawzajem.Telefon komórkowy w technologii 5G będzie posiadał tuziny maleńkich anten, współdzialających w celu wyśledzenia i wycelowania wąskiej, skupionej wiązki w najbliższą antenę.
Federalna Komisja ds. Łączności w Stanach Zjednoczonych (Federal Communications Commission–FCC) przyjęła zasady pozwalające na to, aby rzeczywista moc tych wiązek energii mogła wynosić aż 20 wat, dziesięć razy więcej niż poziom dozwolony w obecnie istniejących telefonach.Każda stacja bazowa 30.000-watowa 5G będzie miała setki lub tysiące anten wysyłających jednocześnie wiele podobnych do lasera wiązek energii w kierunku wszystkich telefonów komórkowych i innych urządzeń użytkownika końcowego w obsługiwanej strefie. Technologia ta nosi nazwę MIMO (multiple input multiple output).Zasady przyjęte przez FCC pozwalają na to, aby rzeczywista moc wypromieniowywana przez stację bazową 5G miała aż 30.000 wat na każde 100 MHz spektrum, co odpowiada 300.000 watów na każde GHz spectrum–dziesiątki, a nawet setki razy więcej niż poziom dozwolony w obecnych stacjach bazowych.

5G w przestrzeni kosmicznej

Co najmniej pięć firm zamierza dostarczać 5G z przestrzeni kosmicznej z 20.000 satelitów umieszczonych na niskich i średnich orbitach ziemskich, które jak płaszczem pokryją Ziemię silnymi, skupionymi, sterowalnymi wiązkami energii. Każdy satelita będzie emitował fale milimetrowe o rzeczywistej wypromieniowanej mocy do 5 milionow wat z tysięcy anten połączonych w układ fazowany. Energia docierająca do Ziemi będzie co prawda mniejsza niż z anten naziemnych, ale za to będzie napromieniowywać obszary planety, do których nie dotrze sygnał z innych nadajników i zsumuje się z transmisjami naziemnymi z miliardów urządzeń podłączonych do sieci w ramach Internetu Przedmiotów. Co jeszcze ważniejsze, satelity te będą umieszczone w magnetosferze Ziemi, co znacząco wpłynie na właściwości elektryczne atmosfery.
Alteracja środowiska elektromagnetycznego Ziemi może być jeszcze większym zagrożeniem dla życia na planecie niż promieniowanie z anten naziemnych (zob. niżej).

Wpływ 5G na zdrowie

Jeszcze zanim zaplanowano wprowadzenie technologii 5G, naukowcy z wielu krajów wielokrotnie apelowali o powstrzymanie ekspansji technologii bezprzewodowej i o moratorium na stawianie nowych stacji bazowych w dziesiątkach petycji i apeli, m.in. w Apelu Freiburskim podpisanym przez 3.000 lekarzy.
W 2015 roku 215 naukowców z 41 krajów poinformowało Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ) i Światową Organizacje Zdrowia (WHO)bo swoim zaniepokojeniu obecną sytuacją. Stwierdzili oni, że „wiele najnowszych publikacji naukowych wykazało, iż pola elektromagnetyczne (ang.electromagnetic fields–EMF) wpływają na żywe organizmy przy poziomie promieniowania dużo poniżej wytycznych międzynarodowych i krajowych”. Ponad 10.000 recenzowanych badań naukowych dowodzi, że promieniowanie radiofalowe (RF) jest szkodliwe dla ludzkiego zdrowia.

Zaobserwowano następujące skutki:

 • zaburzenia rytmu serca
 • zmiany w ekspresji genów
 • zmiany w metabolizmie
 • zmiany w rozwoju komórek macierzystych
 • nowotwory
 • choroby sercowo-naczyniowe
 • zaburzenia funkcji poznawczych
 • uszkodzenia DNA
 • negatywny wpływ na ogólne samopoczucie
 • wzrost liczby wolnych rodników
 • problemy w nauce i zaburzenia pamięci
 • pogorszenie jakości i ruchliwości plemników
 • poronienia
 • uszkodzenia neurologiczne
 • otyłość i cukrzyca
 • stres oksydacyjny

Skutki zaobserwowane u dzieci to m.in.:

 • autyzm,
 • deficyt uwagi,
 • zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) i
 • astma.

Promieniowanie to ma negatywny wpływ nie tylko na zdrowie ludzi

istnieją również liczne dowody na szkodliwość u wielu gatunków roślin, dziko żyjących zwierząt i zwierząt laboratoryjnych, dotyczą one m.in.:

 • mrówek
 • ptaków
 • lisów
 • żab
 • muszki owocowej
 • pszczoły miodnej………(o zgrozo!!)

Tekst jest fragmentem z protestu międzynarodowego. Podajemy link do petycji, którą sobie możesz przeczytać w całości i wydrukować.

https://www.5gspaceappeal.org/the-appeal

UWAGA!

Oryginalny tekst zawiera linki do badań naukowych.

Polecamy również artykuł    Elektrosmog w domu – ochrona jest konieczna

Visits: 7

Similar Posts