Naturalne leczenie prostaty

Choroby gruczołu krokowego stanowią jeden z najczęstszych problemów zdrowotnych u mężczyzn. Wraz z postępem medycyny pojawiają się nowe, mniej inwazyjne metody leczenia, które oferują pacjentom skuteczność i komfort. Jedną z takich innowacyjnych technik jest leczenie prostaty ciepłem. W niniejszym wpisie przyjrzymy się bliżej tej metodzie, która staje się coraz popularniejsza wśród pacjentów z łagodnym przerostem prostaty. Dowiesz się, na czym dokładnie polega terapia cieplna, jakie korzyści niesie dla pacjenta i dlaczego może stanowić doskonałą alternatywę dla tradycyjnych metod leczenia.

Kiedy prostata daje o sobie znać.

Problemy z oddawaniem moczu spowodowane łagodnym przerostem gruczołu krokowego dotykają każdego mężczyznę. Pierwsze objawy pojawiają się już w wieku 45-49 lat. Wtedy schorzeniem dotkniętych jest zaledwie 3% mężczyzn, ale w miarę starzenia się, odsetek ten dramatycznie wzrasta. Szacuje się, że wśród 50-latków schorzeniami dolnych dróg moczowych wynikających z łagodnego przerostu prostaty dotkniętych jest aż 50-75% panów!
Pomimo tego, że mężczyźni stosują suplementację i dbają o regularną aktywność fizyczną, nie udaje się uniknąć problemów z prostatą. Ich pojawienie się można jedynie odsunąć w czasie.

Problemy z prostatą co proponuje medycyna.

.. konwencjonalna medycyna zaleca dwie metody leczenia: terapię farmakologiczną lub zabieg chirurgiczny. Leki mają poważne skutki uboczne – szczególnie jeśli są stosowane długotrwale; ponadto nie zapewniają odpowiedniej efektywności. Z kolei zabiegi chirurgiczne cechują się dużym bezpieczeństwem, jednak ich wadą jest to, że nie zawsze przynoszą korzystne efekty, a co najgorsze – mogą mieć negatywny wpływ na sprawność seksualną mężczyzny.

Naturalne leczenie prostaty ciepłem jako alternatywa

Thermobalancing therapy, oznaczana skrótem TT, wykonywana jest za pomocą urządzenia terapeutycznego opracowanego przez dra Simona Allena z Oxfordu. Urządzenie to nazwano DATD – to skrót od Dr. Allen‘s therapeutic device. Jest to elastyczny, neoprenowy pas z tzw. termoelementem, w którym znajduje się mieszanina wosków. Po przyłożeniu termoelementu do ciała woski zbierają naturalne ciepło wytwarzane przez organizm, nagrzewają się i same stają się promiennikiem ciepła o temperaturze idealnie odpowiadającej komórkom i tkankom. Ciepło jest emitowane z powrotem do ciała, gdzie aktywuje szereg reakcji w obrębie naczyń włosowatych służących poprawie stanu zdrowia.

Skuteczna terapia prostaty. Jak to jest możliwe?

O skuteczności metody TT i urządzenia terapeutycznego DATD świadczy przyznany w Stanach Zjednoczonych patent – zarówno na terapię, jak i na DATD. Ponieważ termoelement ściśle przylega do ciała, zapobiega rozpraszaniu się ciepła. Neoprenowy pas umożliwia z kolei utrzymanie termoelementu w ściśle określonej pozycji na ciele w okolicach kości ogonowej, dzięki czemu naturalne ciepło organizmu jest cały czas kierowane do chorej prostaty.

Jak działa Termobalancing?

Ta prosta i naturalna metoda leczenia łagodnego przerostu gruczołu krokowego opiera się na nowej teorii na temat pochodzenia chorób przewlekłych. Zgodnie z nią wszystkie chroniczne choroby wewnętrzne mają to samo źródło – są nimi patologiczne zmiany zachodzące w naczyniach włosowatych prowadzące do zwężenia włośniczek i zmniejszenia ich ilości. Skutkiem jest niedokrwienie obszaru dotkniętego tą patologią. Dalszą konsekwencją lokalnego niedokrwienia spowodowanego przez zwężenie naczyń włosowatych jest lokalna mikro-hipotermia (czyli nieodgrzanie), która jest przyczyną patologii pojawiających się w gruczole krokowym. Aby wyeliminować hipotermię z prostaty, należy usprawnić ukrwienie w obszarze naczyń włosowatych. Poprawia się ono znacząco pod wpływem ciepła.
Termobalancing z wykorzystaniem urządzenia DATD umożliwia rozprowadzenie energii zebranej z ciała w kierunku lokalnej mikro-hipotermii w tkance prostaty. Sprzyja to ukrwieniu poprzez naczynia włosowate i stopniowo zatrzymuje, a potem cofa powiększanie się gruczołu krokowego.

Jak się leczy bezboleśnie choroby prostaty ciepłem (TT)?

Ponieważ jest to całkowicie naturalna terapia, wykorzystująca fizjologiczne zjawiska zachodzące w ludzkim ciele, na jej efekty trzeba poczekać – 6 miesięcy i dłużej. Korzystne zmiany pojawią się na pewno, gdyż naukowo udowodniono, że pas z termoelementem skutecznie leczy schorzenia prostaty i problemy z oddawaniem moczu u panów – ale pod warunkiem, że źródło energii cieplnej będzie na ciele utrzymywane przez wspomniane 6 miesięcy i dłużej.
Warte podkreślenia jest, że terapia ta wykorzystuje optimum cieplne dla komórek i tkanek, ponieważ jest to temperatura, która nie przekracza normalnej ciepłoty ciała. Standardowe zabiegi nagrzewające, w których wykorzystuje się temperaturę ponad 40º Celsjusza, mogą być szkodliwe dla organizmu, gdyż w takiej temperaturze może dojść do zniszczenia komórek i białek. Z kolei niższe temperatury mogą obniżać metabolizm komórkowy, co nie poprawi krążenia w naczyniach włosowatych.

Termobalancing, czyli naturalnie i skutecznie po zdrowie prostaty

Z badań, które przeprowadzono w 2016 i 2018 r. przez doktora Simona Allena 1,2 wynika, że skuteczność termobalancingu jest wysoka zarówno jeśli chodzi o obniżanie wielkości gruczołu krokowego, jak i poprawę przepływu strumienia moczu. Wśród uczestników badania, którego wyniki opublikowano w 2018 r., udało się uzyskać zmniejszenie gruczołu prostaty aż o 38%; z kolei poprawa przepływu strumienia moczu wzrosła ponad dwukrotnie!

Najważniejszą zaletą terapii TT jest to, że wykorzystując naturalne ciepło z ciała, bez jakiejkolwiek ingerencji z zewnątrz i wspomagania farmakologicznego, w dodatku nie powodując żadnych negatywnych skutków, usuwa nie tylko objawy, ale przede wszystkim przyczynę łagodnego przerostu gruczołu krokowego i wynikających z tego schorzenia problemów z oddawaniem moczu u panów w średnim wieku i seniorów.


 1.Allen S., Innovative Thermobalancing therapy can help millions of men with enlarged prostate gland to improve the quality of life and well-being throughout the world.
World Scientific News, An International Scientific Journal, 105 (2018) 51-61.

2. Allen S., The Origin of Chronic Diseases Can Be in Capillary Pathology: An Evidence From Clinical Trials on Thermobalancing Treatment of Prostate Reveals. Achievements in the Life Sciences. ALS-00069; No of Pages 6.

 

Views: 10

Similar Posts