Oczyszczanie woreczka żółciowego

Procedura oczyszczania woreczka żółciowego i wątroby z kamieni jest jedną ze skuteczniejszych i szybszych metod. Nazywana przez wiele osób operacją bez skalpela. Poznaj cały protokół krok po kroku i dowiedz się, jakie mogą być trudności w przeprowadzeniu tej metody.

Protokół na oczyszczanie woreczka żółciowego i wątroby z kamieni

Zanim zaczniesz oczyszczanie woreczka żółciowego. Bardzo ważne!

Zanim jednak przeprowadzisz oczyszczanie woreczka żółciowego i wątroby z kamieni, należy przeprowadzić kurację przeciw pasożytom. Bywają jednak zdesperowane osoby, które wykonują takie zabiegi przed usunięciem pasożytów, ponieważ mają przepełniony woreczek piaskiem lub kamykami. Czują one olbrzymi dyskomfort, czekając na operację. Płukanie woreczka żółciowego przynosi im ulgę i poprawia trawienie. Nie mniej jednak wielu lekarzy medycyny naturalnej i naturopatów przestrzega przed takimi działaniami. Organizm zanieczyszczony pasożytami jest już bardzo obciążony. Szczególnie pasożyty bytujące w wątrobie mogą spowodować w trakcie płukania komplikacje. Dr. Hulda Clark uważa, że żywe pasożyty wątroby w trakcie płukania bardzo osłabiają człowieka i blokują wydalenie kamieni. Propagator tej metody Andreas Moritz dodatkowo zaleca, wcześniejsze oczyszczenie jelit ze złogów twierdząc, że chore jelito nie mając właściwego wydalania, zatrzymuje kamyki. W jelicie taki kamyk jest ponownie trawiony, przytruwając organizm.

Protokół bezwzględnie należy przestrzegać, ponieważ złamanie zasad, może powodować w trakcie oczyszczania ból, mdłości, zawroty głowy, wymioty, osłabienie i nieprawidłowe wydalanie kamieni!

Co potrzebujesz:

  • sok z jabłek 6 litrów
  • 4 łyżki stołowe, soli gorzkiej  inaczej Epsom
  • 1/2 szklanki oliwy z oliwek tłoczonej na zimno
  • sok z jednego grejpfruta
  • pół litrowy słoik z pokrywką
  • litrowy słoik z pokrywką
  • słomka do picia
  • ewentualnie tabletki rozkurczowe ornityna lub no-spa

Jak przygotować się do oczyszczania?

  • Wybierz odpowiedni czas na płukanie. Zaplanuj tak, abyś miał przez 2 dni spokój i czas. (np. z piątku na sobotę lub z soboty na niedzielę). Najlepiej płukanie wykonać w czasie nowiu lub z ubywającym księżycem wtedy jest ograniczone ryzyko wystąpienia powikłań.
  • W dniu płukania nie zażywaj żadnych suplementów, ziół, lekarstw, bez których możesz się obejść. Chodzi o to, żeby nie obciążać wątroby dodatkową pracą.Jeżeli stosujesz kurację na nerki lub przeciwpasożytniczą dzień wcześniej  przerwij ją.
  • Na 6 dni przed oczyszczaniem zastosuj ścisłą dietę. Jest to bardzo ważne, ponieważ należy odciążyć cały układ trawienny. Z diety wykluczamy mięso i tłuszcze przechodząc na dietę jarską. W tym czasie zjadamy ryż, kasze, warzywa. (bez masła i produktów mlecznych).
  • Pij 1 do 2 litrów wody, a jeżeli poczujesz głód, posól wodę 1 szczyptą  wysokiej jakości soli na szklankę wody. Używaj tylko naturalnej soli. Przeczytaj  jaką sól wybrać:  Czy sól jest zdrowa? W międzyczasie należy wypijać 1 litr dziennie prawdziwego soku jabłkowego najlepiej bezpośrednio wyciskanego. W sklepach obecnie można kupić 100% sok z jabłek (nie z koncentratu). Niektóre osoby piją pół litra soku przez 3 dni i 1 l soku przez ostatnie 3 dni i płukanie również przebiega bez problemów. Można też zjadać świeże jabłka ok. 5 szt. dziennie. Jednak zaleca się, żeby w ostatnim dniu wypić jednak sok.

Problemy z piciem soku jabłkowego?

Kwas jabłkowy dobrze rozpuszcza zastana żółć, rozmiękcza kamienie. Jeżeli z jakiegoś powodu nie tolerujesz soku jabłkowego lub jabłek, możesz w zamian pić sok żurawinowy, ponieważ również zawiera kwas jabłkowy. Jak go pić i kto nie powinien pic soku jabłkowego, pisze poniżej.

szklanka soku i jabłka
Do kuracji używaj soku wyciskanego z jabłek. NIE z koncentratu

Dzień Płukania – działania w kolejności wykonywania

W szóstym dniu picia soku robimy płukanie. W ten dzień nie powinno się wykonywac żadnych ciężkich fizycznie prac.

Kolejność:

  • Rano zjedz lekkie śniadanie oczywiście bez białka i tłuszczu
  • Po około godzinie zacznij pic ostatni litr soku. Ważne, aby był wypity do godz. 12.00.
  • O godzinie 13.00 zjedz obiad lekkostrawny, najlepiej składający się z białego ryżu i warzyw np. brokuł.Możesz w tym dniu nie jeść posiłków, jeżeli czujesz się silny i masz dużo energii.
  • Od godziny 14.00 nie wolno Ci już nic jeść ani pić poza wodą. (od tej godziny pijemy tylko wodę).

Dalsza procedura oczyszczania woreczka z kamieni

  • 17.30 godzina – przygotuj roztwór gorzkiej soli. Do litrowego słoika wlej 750 ml przefiltrowanej wody, dodaj 4 łyżki gorzkiej soli, zakręć słoik i mieszaj, aż sól całkowicie się rozpuści .
  • 18.00 wypij 2/3 szklanki rozpuszczonej soli, można pić przez słomkę, aby zmniejszyć odczucie goryczy w ustach. Można po wypiciu soli przepłukać gardło wodą lub umyć zęby.
  • 20.00 wypij drugą porcję soli (2/3 szklanki roztworu)
  • 21.30, jeżeli do tej pory nie nastąpiło wypróżnienie, w celu udrożnienia jelit, należy zrobić lewatywę z letniej wody.
  • 21.45 umyj grejpfruta i wyciśnij z niego sok. Wlej do pół litrowego słoika wyciśnięty sok i 1/2 szklanki oliwy z oliwek. Zakręć słoik i mieszaj energicznie aż, roztwór się połączy.
  • 22.00 dokładnie o godzinie 22.00 nie później (chyba że musisz iść do toalety), ale nie przeciągaj dłużnej niż 22.10.
  • Stań przy łóżku zamieszaj słoik z oliwą z sokiem i wypij miksturę bez przerywania, oczywiście możesz wypić przez słomkę, aby nie czuć smaku oleju. Postaraj się wypić miksturę do 5 minut.
  • Zgaś światło i natychmiast połóż się do łóżka w pozycji półsiedzącej (w przeciwnym przypadku mogą wystąpić wymioty i mdłości).
  • Postaraj się leżeć nieruchomo i nic nie mów. Najlepiej skup się na wątrobie i spróbuj zasnąć.

Co możesz czuć podczas oczyszczania

Przy prawidłowo przeprowadzonym protokole, nie powinno nic boleć przy płukaniu. Jeżeli jednak czujesz ból, weź środek rozkurczowy (powinien być przygotowany wcześniej przy twoim łóżku)
Możesz na wątrobę położyć też termofor, który również działa rozkurczowo.

Uwagi do procedury oczyszczania

Nietolerancja gorzkiej soli.

W przypadku nietolerancji lub alergii na gorzką sól możemy ją zastąpić cytrynianem magnezu, ale ma słabsze działanie niż gorzka sól.

Nietolerancja oliwy z oliwek

 Można oliwę z oliwek zastąpić olejem z orzechów makadamia, z nasion winogron lub innych z wyjątkiem sojowego, canola bądź innych rafinowanych olejów ze względu na swoją szkodliwość.

Alternatywy dla soku jabłkowego

Jabłka i sok zawierają sporo cukrów dlatego osoby cierpiące na:

  • cukrzycę,
  • hipoglikemię,
  • grzybicę candida,
  • raka,
  • choroby żołądka,

nie powinny pić soku.

Jeżeli masz którąś z wymienionych dolegliwości lub nie możesz pić soku z jakiegoś innego powodu, wtedy możesz zastąpić sok kwasem jabłkowym (kwas jabłkowy można kupić w sklepie ze zdrową żywnością lub winiarskim) Kwas rozcieńczamy z wodą. 0,5 do 1 łyżeczki kwasu na 4-6 szklanek (250 ml) wody co zastępuje 1 litr soku. Kwas należy pić małymi łykami przez cały dzień. Możesz pić sok żurawinowy zamiast jabłkowego. Należy 120 ml soku wymieszać z 120 ml wody i pić 4 razy dziennie przez całe 6 dni oczyszczania. Następną alternatywą jest ocet jabłkowy. Wymieszaj 1-2 łyżki stołowe w szklance wody i pij 4 razy dziennie przez 6 dni. Ocet przynosi dodatkowe korzyści zdrowotne, o których poczytasz w artykule  Ocet żywy suplement

Jeżeli nie możesz pić soku jabłkowego, jedz jabłka

Woda w trakcie płukań

Podczas oczyszczania należy pić dużo niegazowanej wody. Można ją pić o każdej porze dniana 20 minut przed i po spożyciu soli gorzkich. Dwadzieścia  gorzkiej soli można wodą tylko przepłukać gardło. Nie zaleca się też pić wody w godzinach 21.30 do 2.00. Jeżeli już np. obudzisz się bardzo spragniony, to możesz wziąć tylko maleńki łyczek wody i powoli rozpuścić w ustach.

Na drugi dzień:

  • O godzinie 6.00- 6.30 wypij następną porcję soli gorzkiej, jeżeli czujesz się słabo, poleż jeszcze w łóżku. Jeżeli jednak czujesz się na siłach, zrób poranną krótką gimnastykę, aby poruszyć wątrobę i jelita. Nie forsuj się jednak.
  • 8.00- 8.30 wypij ostatnie 3/4 szklanki soli gorzkiej.
  • 10.00- 10.30 możesz napić się trochę świeżo wyciskanego soku owocowego.
  • Po pół godziny dozwolone jest jadzenie jednego do dwóch owoców.
  • Po następnej godzinie można zjeść lekkostrawny posiłek wegański.
  • Pod wieczór można już wrócić do normalnych czynności.
  • Lekkostrawne posiłki należy jeszcze spożywać przez dwa dni. 

Spodziewane rezultaty po płukaniu

Należy spodziewać się wydalenia kamieni w kolorze od jasnożółtych do czarnych w zależności od składu, miejsca, w jakim się znajdowały i czasu jaki spędziły  w przewodach żółciowych. Te z pęcherzyka żółciowego są cięższe i osiadają na dnie muszli klozetowej. Pływające po wierzchu są lekkie ze względu na to, że składają się do 90% z cholesterolu (tłuszczu).  Wszystkie kamyki są miękkie z powodu działania kwasu jabłkowego, dlatego wydalanie kamieni jest bezbolesne. Niekiedy na powierzchni muszli unosi się biała bądź jasnobrązowa piana. W skład tej piany wchodzą drobne kryształki cholesterolu. Mają one ostre krawędzie i stanowią zagrożenie dla przewodów żółciowych.


Możesz przez następny dzień lub dwa czuć się osłabiony. W następnych dniach wiele osób czuje niezwykły przypływ energii. Niestety jest to krótkotrwałe, ponieważ udrożnione przewody żółciowe zaczynają przesuwać kamyki znajdujące się w głębszych partiach wątroby. Z tego powodu płukania należy powtarzać, aż do całkowitego pozbycia się kamieni. Możesz również odczuwać ukłucia w wątrobie lub odczucie jakby się coś w niej przesuwało. To odczucie minie po paru dniach. Po płukaniu, wątroba zaczyna funkcjonować wydajniej. Poprawia się trawienie. Wiele osób sygnalizuje, że po płukaniu mogą znowu jeść tłuste potrawy bez bólu, wzdęć, odbijań itp.
Zmniejszają się dolegliwości bólowe w różnych częściach ciała m in. migrenowe. Następuje wzrost energii oraz poprawa jasności umysłu i wzrok.

Nie zniechęcaj się, jednak jeżeli po paru dniach wrócą niektóre z objawów sprzed płukania. Jest to wynik, jak już zostało powiedziane, wypychania kamieni z głębszych partii wątroby. Jeżeli miałeś przed płukaniem przepełniony woreczek żółciowy kamieniami bądź piaskiem i tak będziesz czuł się o wiele lepiej.

Płukanie i co dalej?


Aby całe płukanie miało sens i efekty były trwałe, należy wypłukać wszystkie kamienie. W tym celu powtarzamy płukania co trzy tygodnie lub co miesiąc.  Nie wolno robić płukania częściej. Ilość zabiegów zależna jest od ilości złogów w Twoich przewodach żółciowych. Może to być 6 płukań, a może też być 12 i więcej.
Sygnałem zakończenia serii płukań jest brak kamyków w dwóch płukaniach z rzędu. (oczywiście z zachowaniem min. 3 tygodniowej przerwy).

Czy jestem już zdrowy?

Oczyszczone przewody żółciowe i wątroba zapewnią Ci przypływ nowych sił witalnych. Warto jednak zastanowić się nad zmianą diety. Przeanalizować jakie produkty należy wyeliminować z jadłospisu, aby nie tworzyły się kamienie. Możesz też profilaktycznie raz na pół roku lub na rok przeprowadzić płukanie. Wątroba, choć nazywana królową narządów ze względu na swoją oczyszczającą funkcję w organizmie, nigdy nie pracuje w pojedynkę. Aby organizm mógł sprawnie funkcjonować, potrzebuje nerek, jelit, śledziony itd. Możesz w przerwach pomiędzy płukaniami zająć się oczyszczaniem tych organów.

Osoby bez pęcherzyka żółciowego

W takich przypadkach należy wcześniej przez 2-3 tygodnie pić sok żurawinowy według schematu jak powyżej. Zalecane jest też przyjmowanie żółci w suplemencie. O dawkach powinien zadecydować lekarz, ponieważ niewłaściwe dawki mogą powodować biegunki.
Osoby z usuniętym pęcherzykiem żółciowym mogą już zawsze mieć problemy trawienne ze względu na brak odpowiedniej ilości żółci, która jest niezbędna w trawieniu szczególnie tłuszczy, ale i też białek.

Ostrzeżenia !

Nie przeprowadzaj płukań, zanim nie pozbędziesz się pasożytów, które mogą być w wątrobie i w jelitach. Przeprowadź wcześniej kuracje oczyszczające jelita.  Niedrożne jelita mogą nie wydalić wszystkich kamieni. Taki kamień w jelicie po czasie zostaje rozpuszczony i wchłonięty do krwiobiegu, zatruwając organizm. Możesz wtedy źle się czuć, gdyż takie zalegające w jelicie kamienie powodują osłabienie odporności, ból głowy, infekcje, dolegliwości jelitowe itp.

Najlepiej po płukaniu na 2-3 dzień skorzystać z zabiegu hydrokolonoterapii. Jeżeli nie masz takiej możliwości, wskazana jest lewatywa z letniej wody.

Osoby bardzo osłabione i chore, bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem medycyny naturalnej lub doświadczonym naturoterapeutą, bezwzględnie nie zaleca się płukaniom woreczka i wątroby.

Źródła:

Tekst powstał na podstawie rozmów z osobami przeprowadzającymi cykliczne płukania. Oraz literatury:

A. Moritz „Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego”,

H. Clark „Kuracja życia” H. Clark „Przepisy i porady zdrowotne doktor Clark”
 

Visits: 209

Similar Posts