środa, 20 styczeń 2021
Hanf 1

Batonik z amarantusem

Ekspresowy w wykonaniu, dodający energii batonik bez cukru. Bez pieczenia, bez cukru, bez rozczarowań.Batonik ma 3 wielkie zalety: jest smaczny, dodaje energii i potrzeba tylko ok. 10 -15 min, aby go wykonać.

Dlaczego batonik cię nie rozczaruje? Ponieważ tak naprawdę składniki ustalasz sam (dajesz co lubisz). Ponieważ batonik jest z amarantusem, jedynym pewnym składnikiem tego przepisu powinien być amarantus ekspandowany.

Składniki:

amarantus bio ekspandowany (preparowany)

według uznania:

suszone daktyle lub figi, lub daktyle i figi
ulubione orzechy
ulubione suszone owoce, ale może być opcja bez nich.

Wykonanie:

W zasadzie do wykonania batoników potrzebny jest amarantus i suszone słodkie owoce np. daktyle. Aby batonik był bardziej energetyczny, dodajemy orzechy.
Proporcje ustalamy sami, ale należy zawsze stopniowo dodawać suche produkty takie jak orzechy i amarantus do wilgotnych wtedy mamy wpływ na gęstość i konsystencję masy. Masa ma być lepka i nie może się rozpadać.Zaczynamy:

Daktyle i figi namaczamy w niewielkiej ilości ciepłej wody na ok.30 min.
W międzyczasie orzechy obieramy z łupinek, kroimy i lekko podprażamy na patelni, aby smak orzechów był bardziej wyrazisty.
Namoczone owoce delikatnie miksujemy blenderem. Można dodać trochę wody, w której moczyły się owoce.
Do uzyskanej masy dodajemy orzechy i amarantus.
Wszystko razem mieszamy najlepiej ręką. Możemy do masy dodać ulubione smakołyki jak np. suszony owoc morwy czy suszone jabłko.
Masę przekładamy na pokrytą folią spożywczą deskę do krojenia. Oczywiście, jeżeli masę przełożymy do szklanej formy, nie będzie odpadu ze zużytej folii, ale będziemy mieli większe zużycie wody, myjąc formę :) (czas wykonania batoników zostanie wtedy wydłużony).
Masę przykrywamy kawałkiem folii spożywczej i delikatnie rozwałkowujemy na pożądaną przez nas grubość. Rozwałkowaną masę na desce wstawiamy na 15 min do zamrażalnika lub na 30 min do lodówki.
Kroimy według uznania: kwadraciki, prostokąty, trójkąty itp.
Gotowe.

 

Każdy artykuł pisany jest z intencją niesienia pomocy tym którzy tracą nadzieję. Zajmujemy się tematyką, która odkrywa to, co potrzeba, aby ludzie odzyskali zdrowie, radość i nadzieję w dobro i miłość, która płynie z drugiego człowieka.