Usuwanie rtęci

Zatrucie rtęcią organizmu to cichy, ale skuteczny wróg zdrowia. Nie boli, nie zakłóca w sposób spektakularny życia (poza przypadkami ostrych zatruć), lecz konsekwentnie prowadzi do coraz poważniejszych problemów zdrowotnych. Przedstawiamy prosty sposób na usuwanie rtęci z organizmu.

Usuwanie rtęci z organizmu. Protokół doktora Klingenharda.

Autorem metody jest dr Dietrich Klingenhardt – lekarz. naukowiec z kilkudziesięcioletnią praktyką, wybitny specjalista od oczyszczania i odtruwania organizmu naturalnymi środkami oraz i pasjonat komplementarnych metod terapeutycznych. Usuwanie rtęci metodą doktora Klingenhardta to kolejna praktyczna i nieskomplikowana metoda po sposobie opracowanym przez dr Schreiber. Protokół doktora Klingenhardta to swoista kompilacja wiedzy z różnych źródeł, a jednocześnie praktyczny przewodnik, który krok po kroku wyjaśnia, jak wykonać oczyszczenie organizmu z tego wysoce szkodliwego pierwiastka.

Usuwanie rtęci z organizmu człowieka

Działanie rtęci i naturalna odporność organizmu

Problem z rtęcią polega na tym, że może ona magazynować się w tkance łącznej, ale także przedostawać się do komórek nerwowych i do mózgu. O ile usunięcie rtęci z tkanki łącznej raczej nie przysparza problemów, to już eliminacja tego metalu z tkanki nerwowej może być problematyczna. Oczyszczenie organizmu z tego metalu jest konieczne, gdyż szkodliwe działanie rtęci odczuwa cały organizm. Metal ten może być usunięty z organizmu dzięki sprawnie działającym mechanizmom obronnym, jednak taka samo-detoksykacja organizmu ogranicza się do tkanki łącznej, ponadto metale ciężkie, w tym rtęć, eliminowane są tylko w niewielkich ilościach. Opracowany przez Naturę system oczyszczania organizmu wydaje się więc dość nieefektywny. I taki faktycznie jest, jednak ograniczona skuteczność tego programu nie wynika bynajmniej z niedoskonałości Natury, lecz z faktu, że ewolucja nie nadąża za rewolucjami, jakie człowiek funduje zarówno środowisku naturalnemu, jak i wewnętrznemu ekosystemowi własnego ciała.

Naturalne usuwanie rtęci z organizmu

Natura wyposażyła nas w system obronny, który zapewni skuteczną detoksykację przy niewielkim zanieczyszczeniu środowiska i przy założeniu, że nasza dieta będzie obfitować w:

  • minerały, głównie selen, cynk i magnez;
  • witaminy – głównie witaminę B6;
  • naturalne antyoksydanty;
  • aminokwasy zawierające siarkę (metionina, cystyna i cysteina w brokułach, brukselce, szpinaku, grochu …);
  • aminokwasy glicynę i glutaminę (w roślinach strączkowych, jajka, nasiona słonecznika, produkty mleczarskie, ryby, jagnięcina, mięso drobiowe …).

                                                                                
Przy wystarczającej ilości tych składników oraz witaminy B6 organizm może syntetyzować glutation – składnik uznawany za nadrzędny antyoksydant. Może on m.in. zmniejszyć toksyczne działanie metali ciężkich, takich jak ołów, kadm i rtęć. Dzięki wystarczającej obecności selenu, cynku i magnezu glutation w procesie detoksykacji działa optymalnie. Jedak oczyszczenie wykorzystujące naturalne siły obronne ograniczone jest jedynie do tkanki łącznej. Aby usunąć toksyczne metale z tkanki nerwowej, potrzeba skuteczniejszego programu odtruwania.

Jak działa metoda doktora Klingenhartda.

Metoda na odtruwanie organizmu z rtęci zainspirowana jest opisem detoksykacji komórek autorstwa dra Joachima Muttera zamieszczonej w książce „Amalgam – Risiko für die Menschheit” („Rtęć – zagrożenie dla ludzkości”). Trzeba się uzbroić w cierpliwość, gdyż usuwanie rtęci z organizmu trwa długo.

 

Do detoksykacji potrzebne będą trzy naturalne składniki:

Usuwanie rtęci z organizmu
Chlorella ma właściwości wiązania toksyn w organizmie

Usuwanie rtęci. Etapy

Etap I

  1. Usunięcie niedoborów mineralnych poprzez zdrową dietę i suplementację – to zadanie wykonywane w pierwszej kolejności, którego celem jest zapewnienie odpowiednich zasobów składników niezbędnych podczas procesu oczyszczania organizmu.
  2. Pozbycie się plomb amalgamatowych i wstawienie w ich miejsce wypełnień z materiałów nietoksycznych. W tym czasie można już brać chlorellę i dziki czosnek (świeży, jako  nalewki ekstrakt lub pesto z czosnku niedźwiedziego) – celem jest uwolnienie rtęci z tkanki łącznej, aby organizm mógł ją wydalić.
    Procedura dla tego etapu: bierzemy 2-4 g na dobę chlorelli wraz z 30-50 kroplami nalewki z czosnku niedźwiedziego (lub 3-6 łyżek pesto z czosnku niedźwiedziego), najlepiej w 2-3 dawkach, z posiłkami i z dużą ilością wody. Dziki czosnek zawiera związki siarki, które wiążą rtęć we krwi i wydalają ją przez nerki.

Detoksykacja tkanki łącznej (jest konieczna, gdyż nawet po usunięciu rtęci zawartej w amalgamatach, sporo tego metalu ciężkiego pozostaje w tkance łącznej). Rtęć musi zostać stamtąd usunięta w pierwszej kolejności. Dopiero potem będzie można eliminować ją z komórek.
Dalej przyjmujemy chlorellę i dziki czosnek.

Etap II

  1. Zacznij od 2 do 4 g chlorelli dziennie i powoli zwiększaj do dawki tolerancji, czyli do momentu, kiedy mogą się ewentualnie pojawić takie objawy, jak grypopodobne bóle mięśni i stawów, wzdęcia, nastroje depresyjne, zawroty głowy, nudności, zgaga, biegunka, bóle głowy, zmęczenie itp. Są to symptomy świadczące o zbyt dużej ilości rtęci związanej przez chlorellę.
  2. Dawkę tolerancji przyjmujemy dalej przez 1 tydzień – najlepiej rozłożoną na 2-3 porcje dziennie, optymalnie wraz z posiłkami lub 30 minut przed jedzeniem i z dużą ilością wody.
  3. Dzień 9 i 10: należy zwiększyć spożycie chlorelli do 10-krotności dawki tolerowanej. W ciągu tych 10 dni codziennie przyjmuje się 30-50 kropel nalewki z dzikiego czosnku.
  4. Dzień 11 i 12 – przerwa.
  5. Powrót do poprzedniej dawki tolerowanej.

Dr Klineenghardt twierdzi (YT), że podany schemat leczenia ze zmieniającym się dawkowaniem dowiódł swojej skuteczności, ponieważ dzięki tej metodzie można wyeliminować – przy mniejszych skutkach ubocznych – wystarczającą ilość rtęci z organizmu. Po detoksykacji tkanki łącznej z rtęci – wprowadzić kolendrę.

Uwaga:

Ciąża: nie stosować kolendry w czasie ciąży, gdyż zioło może prowadzić do skurczów macicy.

Zioło to należy stosować tylko wtedy, gdy tkanka łączna jest wolna od rtęci. Ważne: działa tylko świeże zioło kolendry lub nalewka ze świeżych roślin. Nie nadają się tu ani suszona kolendra, ani jej nasiona.

Składnikiem aktywnym jest prawdopodobnie wysoce lotny związek aromatyczny rozpuszczalny w tłuszczu, który przenika przez barierę krew-mózg i otwiera kanaliki jonowe w błonach komórek nerwowych mózgu. Przedostając się do wnętrza komórek, wiąże zmagazynowaną tam rtęć, która może być następnie transportowana na zewnątrz.

Metoda ta działa zgodnie z gradientem stężeń, czyli rtęć jest usuwana z komórek tkanki nerwowej tylko wtedy, gdy wewnątrz komórki znajduje się więcej metalu ciężkiego niż na zewnątrz komórki. To właśnie dlatego przed zastosowaniem kolendry trzeba wykonać oczyszczanie tkanki łącznej za pomocą chlorelli i dzikiego czosnku.

Kolendra wiąże rtęć

Jak stosować kolendrę przy usuwaniu rtęci:

Zioło to jest bardzo skuteczne i może szybko przenieść dużo rtęci z komórek do tkanki łącznej. Z tego powodu może dojść do przedawkowania i wystąpienia zatrucia rtęcią. Dlatego też kolendra nie może być podawana sama, ale zawsze z dzikim czosnkiem i chlorellą, żeby uwolniona z komórek rtęć została także „odebrana” z tkanki łącznej i wydalona.

Ważne: kolendry nie można stosować, jeśli mamy jeszcze plomby amalgamatowe, gdyż organizm będzie obciążony ciągłym krążeniem tam i z powrotem tego metalu w ośrodkowym układzie nerwowym. Będzie to skutkować odpowiednimi objawami.

Aby mieć pewność, że kolendrę można już zastosować, najlepiej przeprowadzić testy u lekarza lub naturoterapeuty i stosować się do jego zaleceń.

Dawkowanie: Zacznij od maksymalnie 2-3 kropel nalewki z kolendry 1-3 razy dziennie. Jeśli nie występują żadne objawy zatrucia metalami ciężkimi (bóle głowy i bóle mięśni, depresja itd.), dawkę można powoli zwiększyć – najpierw 3x dziennie 10 kropli aż do 3x do 30 kropli.

Krople należy umieścić na języku i trzymać w ustach tak długo, jak to możliwe przed połknięciem. Należy pić dużo wody, gdyż kolendra jest moczopędna. Jeśli dawka jest zbyt duża (czyli kiedy występują działania niepożądane), należy zmniejszyć liczbę kropli kolendry.

Działanie nalewki z kolendry wzmacnia:

  • Wcieranie jej na nadgarstkach i kostkach, gdyż osiąga się dzięki temu lepsze wyniki w usuwaniu rtęci.
  • Akupresura środkowego palca – zwiększa to wchłanianie kolendry do mózgu: dwie minuty masujemy go energicznie kciukiem wewnątrz i na zewnątrz bezpośrednio po spożyciu nalewki.
  • Przyjmowanie posiłku wysokobiałkowego wraz z przyjmowaniem kolendry.

     
UWAGA!

Odwrotnie działa jednoczesne przyjmowanie witaminy C.

Nie należy w czasie kuracji przyjmować witaminy C.

Materiały źródłowe:

J. Mutter “Ukryte trucizny co stale niszczy twoje zdrowie i jak tego unikać”.

Visits: 151

Similar Posts